Wiadomości z Zabrza

101. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

  • Dodano: 2021-05-19 08:00, aktualizacja: 2021-05-19 08:10

101 lat temu w Wadowicach urodził się, Karol Wojtyła, pierwszy Papież – Polak. Święty Jan Paweł II był Papieżem Nadziei i Rodziny. Zainicjował przełomowe zmiany społeczne i polityczne w naszym kraju oraz na świecie.

W Zabrzu żywa jest pamięć o świętym Janie Pawle II

Symbolem głębokiej z Nim więzi jest Krzyż Papieski, świadek pamiętnej wizyty Wielkiego Polaka w Gliwicach w 1999 roku. Po pielgrzymce papieża został przeniesiony z płyty gliwickiego lotniska na plac przy budującym się wówczas kościele św. Wojciecha w Zabrzu. Symboliczne oddanie krzyża zabrzanom miało miejsce 21 lat temu, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzień ten obchodzony jest w parafii jako uroczystość odpustowa.

Co roku miasto swoimi działaniami podkreśla wdzięczność swojemu Papieżowi

Od 14 kwietnia Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na wyjątkową wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II pt.: „W drodze do świętości”. Ekspozycja składa się z 28 unikatowych plansz, przedstawiających życiową drogę świętego Jana Pawła II. Na tablicach znajdziemy historyczne fotografie uwieczniające wiele momentów i wydarzeń z życia Papieża Polaka, począwszy od obrazów rodzinnego domu Karola Wojtyły obejmujących lata 1920-1946.b

Wystawa ukazuje również lata posługi dla Kościoła Krakowskiego (1946 – 1978), aż do godności biskupa Rzymu (1978 – 2005). Nie zabraknie obrazowych wspomnień dotyczących początków działalności kapłańskiej oraz późniejszych, niezapomnianych podróży apostolskich do różnych zakątków świata.

Wystawa będzie dostępna w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnymi zaleceniami epidemiologicznymi do 4 czerwca w Galerii MOK w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również