Katalog firm

dodaj firmę

Przedszkole Nr 43 Zabrze

Logo Przedszkole Nr 43 Zabrze

Adres i telefon

ul. Klonowa 2
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia: 6:00 - 16:00
 • Poniedziałek: 6:00 - 16:00
 • Wtorek: 6:00 - 16:00
 • Środa: 6:00 - 16:00
 • Czwartek: 6:00 - 16:00
 • Piątek: 6:00 - 16:00
 • Sobota: nieczynne
 • Niedziela: nieczynne

OfertaNasze przedszkole


Przedszkole Nr 43 w Zabrzu jest przedszkolem publicznym prowadzonym przez Gminę Miejską Zabrze od 1982 roku ,nad którym nadzór pedagogiczny sprawuje Śląski Kurator Oświaty. Placówka na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Zabrzu od 2011 roku działa jako jednostka budżetowa.


Mieści się wśród zieleni w trzykondygnacyjnym przestronnym budynku z rozległym placem zabaw, na którym znajdują się wyłącznie certyfikowane urządzenia rekreacyjne


Do przedszkola uczęszcza 122 dzieci w wieku 3 do 6 lat podzielonych na 5 grup wiekowych. Powierzchnia sal zajęć, szatni, sanitariatów przeznaczonych dla dzieci spełnia wymagane przepisami standardy .Pomieszczenia są kolorowe, jasne, dobrze oświetlone.


Systematycznie podejmujemy działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, warunków sanitarnych obiektu, estetykę otoczenia


Każda z sal zajęć posiada zaplecze sanitarne.


W naszym przedszkolu:
 • respektujemy prawa przedszkolaka

 • rozwijamy twórcze talenty dziecka

 • kładziemy nacisk na indywidualność wychowanka

 • jest wysoki poziom nauczania

 • kalendarz imprez przewiduje różne atrakcje : konkursy, akcje, spotkania z artystami

 • zapewniamy bezpieczeństwo pobytu

 • dziećmi opiekuje się wykwalifikowana kadra (n-le posiadają podwójne kwalifikacje)

 • dzieci są objęte pomocą logopedyczną i psychologiczną

 • panuje przyjazna życzliwa atmosfera

 • personel jest otwarty na potrzeby i oczekiwania rodziców

Spełniając oczekiwania Rodziców świadczymy usługi dodatkowe jak:

 • żywienie wychowanków
 • opieka powyżej 5 godzin dziennieNasze działania dydaktyczno –wychowawczo -opiekuńcze mają charakter planowy i systemowy. Są ściśle z sobą pozwiązane i oparte na wieloletnim doświadczeniu.Jesteśmy miejscem, gdzie twoje dziecko może nauczyć się wszystkiego co będzie mu potrzebne w przyszłości.U nas przeżyje sukces na miarę własnych możliwości.
Nasze certyfikaty


W czerwcu 2007 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie przedszkole otrzymało Ogólnopolski Certyfikat Jakości „Partnerskie Przedszkole.”


Duży dorobek zawodowy placówki ogromna wiedzą ,doświadczenie pedagogiczne, szereg działań podejmowanych w celu stworzenia najlepszych warunków rozwoju dla wychowanków znalazły uznanie u Kapituły przyznającej ten zaszczytny tytuł, będący świadectwem wysokiej jakości pracy przedszkola.


Aby otrzymać certyfikat przedszkole było zobowiązane do wprowadzenia zasad partnerstwa w całokształcie działalności placówki.Kapituła przyznała nam certyfikat w obszarach: Baza, Zasoby, Dziecko, Komunikacja, Marketing.


Od roku szkolnym 2008/2009 uczestniczymy w edycji programu „Przyjaciele Natury.” Realizacja zadań wyznaczonych przez Fundacje „Nasza Ziemia.” mających na celu pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację , eksperyment i twórczą działalność dzieci, rozbudzanie zainteresowań związanych z ochroną środowiska przyrodniczego pozwoliła nam uzyskać certyfikat„Przyjaciele Natury.”


Nasze przedszkole za działalność na rzecz bezdomnych zwierząt otrzymało w 2010 r. certyfikat „ Psitul mnie.”
Wspomaganie rozwoju dzieci


Mając na uwadze harmonijny rozwój naszych wychowanków podejmujemy szereg działań, które mają na celu indywidualne wspomaganie rozwoju dzieci .


Zatrudniamy logopedę, który systematycznie prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe służące min :stymulowaniu rozwoju mowy, usprawnieniu narządów artykulacyjnych i aparatu oddechowego, poprawie artykulacji głosek, usprawnieniu słuchu fonematycznego. Logopeda prowadzi również konsultacje indywidualne dla rodziców.


Realizujemy program promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego” uczący dzieci różnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, doskonalący relacje społeczne dzieci. Realizacja tego programu ma na celu zapewnienie wszystkim wychowankom zdrowia emocjonalnego.


Organizujemy dla rodziców konsultacje z pedagogiem i psychologiem.


Przy współpracy z PPP w Zabrzu organizujemy badania przesiewowe 5,6 latków, dzięki którym możemy podejmować wczesne interwencje w zakresie wyrównywania braków rozwojowych.


Organizujemy zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze ułatwiające wychowankom osiągnięcie dojrzałości szkolnej prowadzone przez specjalistę.
Wszystkie działania mające na celu wspomaganie rozwoju są nieodpłatne.Działania profilaktyczne przedszkola


Przedszkole realizuje program wychowania przedszkolnego i podejmuje szereg działań profilaktycznych


Nauczyciele naszej placówki opracowali i systematycznie wdrażają w życie „Plan zapobiegania przemocy i patologii.”


Realizujemy również program „Cukierek.” uczący dzieci asertywności w stosunku do obcych oraz zgłaszania poczucia zagrożenia osobom znanym budzącym zaufanie .


Uczymy dzieci empatii, uwrażliwiamy na krzywdę wyrządzaną zwierzętom uczestnicząc w programie „Wirtualna adopcja psa.”Rozwijanie zainteresowań


W naszej placówce rozwijanie zainteresowań i zdolności ma charakter zorganizowany i powszechny.


Każdy nauczyciel prowadzi diagnozę w zakresie potencjalnych zdolności i zainteresowań dzieci .Na zakończenie każdego z etapów edukacji wychowanka składa sprawozdanie z działań podjętych na rzecz jego rozwoju.


Nad przebiegiem działań czuwa n-l koordynator.


W czasie pobytu dzieci w przedszkolu z n-le realizują zadania w formie zabawowej rozwijające zainteresowania i zdolności : teatralne, przyrodnicze , taneczno-muzyczne, plastyczne, regionalne, podróżnicze.


Forma organizacji zabaw rozwijających zainteresowania i zdolności w przyjęta w naszej placówce pozwala wszystkim wychowankom uczestniczyć w działaniach dostarczających szerokiej gamy bodźców stymulujących rozwój indywidualny.


Uczestnictwo w realizacji różnych zadań pomoże odnaleźć Waszemu dziecku tę formę działalności która sprawi mu największą przyjemność.


Wszystkie dzieci nieodpłatnie uczestniczą w zajęciach rytmiki prowadzonych przez Pana Sebastiana Duszę. Zajęcia rytmiki są świetną formą relaksu rozwijającą muzykalność, zaspokajającą potrzebę ruchu.

W przedszkolu organizujemy dla dzieci 5,6 letnich nieodpłatne zajęcia z jęz. angielskiego. Prowadzacy nauczyciel posiada wymagane kwalifikacje do prowadzenia w/w zajęć.
Wyżywienie w przedszkolu


Mając na uwadze fakt, iż prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników środowiskowych warunkujących dobry stan zdrowia dziecka jego zdolność uczenia się aktywność ruchową oraz zachowania emocjonalne proponujemy zbilansowane posiłki spożywane przez dzieci w czasie ich pobytu w placówceśniadanie od 8.30 do 9.00

obiad od 11.30 do 12.00

podwieczorek od 13.45 do 14.00
Żywność którą oferujemy w naszym przedszkolu spełnia wszystkie wymagania dotyczące sposobu jej przygotowania, przechowywania i podawania.


Wszystkie potrawy podawane dzieciom są przygotowywane samodzielnie przez Panie kucharki (w bloku żywieniowym nie wykorzystujemy produktów gotowych)


Wielkość posiłków nie jest ograniczona. Dzieci zjadają tyle ile potrzebują.


Dzieci mają na bieżąco dostęp do wody mineralnej, którą mogą spożywać nieodpłatnie.Przykładowy jadłospis:


śniadanie: pieczywo z masłem, wędliną, żółtym serem i ogórkiem

kawa z mlekiem

obiad: zupa pomidorowa z ryżem, filet z ryby, ziemniaki, surówka

z kiszonej kapusty, kompot

podwieczorek: deser jabłkowo twarożkowy
Aktualności

 • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2012/13 od 15.03.12 r.
 • Zapraszamy Rodziców na konsultacje z wychowawcami, psychologiem(26.03) i pedagogiem (28.03).

 •   W dniu 6.03.2012 r. w przedszkolu odbędzie się przedstawienie teatralne  "Proszę grzecznie i bezpiecznie."

 • W okresie 12-16.03 obchodzimy "Tydzień zdrowia."
 •   Trwa zbiórka plastikowych nakrętek na sprzęt ratujący życie  oraz kwiatów doniczkowych

 • Oczekujemy na zgłoszenia rodziców do udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom.”(i TY możesz poczytać przedszkolakom swoją ulubioną książkę),Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
 • Przedszkole Nr 43 posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Zabrza od 2005 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Napisali o nas

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.