Katalog firm

dodaj firmę

Instytutu Genetyki Sądowej Sp. z o.o. Zabrze

Logo Instytutu Genetyki Sądowej Sp. z o.o. Zabrze

Adres i telefon

ul. Pawliczka 25
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia: 8:00 - 17:00
otwarte
 • Poniedziałek: 8:00 - 17:00
 • Wtorek: 8:00 - 17:00
 • Środa: 8:00 - 17:00
 • Czwartek: 8:00 - 17:00
 • Piątek: 8:00 - 17:00
 • Sobota: nieczynne
 • Niedziela: nieczynne

Oferta

Instytut Genetyki Sądowej IGS to nowoczesny ośrodek badawczo-naukowy świadczący kompleksowe usługi w zakresie badań DNA w trzech głównych obszarach:

 • badań ojcostwa i pokrewieństwa,
 • kryminalistyki
 • genetyczna diagnostyka medyczna

Przez ponad 15 lat działalności IGS wykonał tysiące analiz DNA w sprawach o ustalenie ojcostwa, badaniach kryminalistycznych i innych.

Instytut Genetyki Sądowej IGS powstał w przekonaniu, iż badania DNA, z uwagi na wielkie znaczenie, powinny być dostępne i przystępne cenowo dla szerokiej rzeszy odbiorców.

Trzon zespołu IGS tworzą wybitni eksperci genetyki sądowej z ponad 15-letnim doświadczeniem w dziedzinie genetyki, z tytułami naukowymi i odbytymi stażami w zagranicznych laboratoriach genetycznych. Na przestrzeni ostatnich lat IGS wydał ponad 10 000 ekspertyz sądowych w dziedzinie kryminalistyki oraz drugie tyle w sprawach o ustalenie ojcostwa.

IGS realizuje projekty naukowo-badawcze samodzielnie oraz we współpracy z jednostkami Polskiej Akademii Nauk oraz placówkami uniwersyteckimi.

Dumą Instytutu Genetyki Sądowej IGS jest fakt, iż jako jeden z nielicznych ośrodków badań DNA w Polsce, wykorzystuje standardowo technologie automatycznej analizy DNA w oparciu o najnowocześniejsze stacje robocze. Technologia ta zapewnia niezrównaną jakość i niezawodność, poprzez zachowanie surowych procedur postępowania z próbkami DNA.

Laboratorium IGS posiada akredytację zgodnie z normą międzynarodową ISO/IEC 17025, która potwierdza najwyższe kompetencje personelu oraz wysoki poziom fachowości analiz laboratoryjnych i organizacji badań. Co roku auditorzy Polskiego Centrum Akredytacji dokładnie kontrolują proces przeprowadzanych badań w naszym laboratorium.

Świadczymy usługi w postaci badań DNA na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, uznane przez światowe organizacje kontrolujące kompetencje w dziedzinie genetyki - amerykańską organizację certyfikującą laboratoria genetyczne, Collaborative Testing Services Inc. oraz niemieckojęzyczną grupę profilowania DNA GEDNAP.

Oferowane przez nas testy DNA polegają na ostatecznym ustaleniu czy poddany badaniu mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Standardowy test DNA na ojcostwo polega na porównaniu wzorów DNA (profili genetycznych) pochodzących od domniemanego ojca i dziecka, aby ostatecznie rozstrzygnąć - potwierdzić lub wykluczyć - biologiczne ojcostwo.

W naszej ofercie znajdują się badania o nazwie testy DNA Gold pozwalające na analizę 25 markerów, które powstały z myślą o badaniu ojcostwa jeśli dostępny jest tylko materiał od domniemanego ojca i dziecka. Tylko takie testy w tym przypadku dają gwarancję otrzymania wyniku spełniającego najwyższe normy, wnioski te pochodzą z prac naukowych opublikowanych w renomowanych międzynarodowych czasopismach fachowych. Zgodnie z publikowanymi danymi do wydania wiążącej opinii dotyczącej ojcostwa bez udziału matki, jedynie z udziałem domniemanego ojca i dziecka, konieczne jest badanie powyżej 21 markerów genetycznych.

Dzięki zastosowaniu 25 markerów w analizie w porównaniu z testami obejmującymi 16 markerów wiarygodność uzyskanego wyniku w teście Gold DNA wzrasta co najmniej 1000 krotnie. Każda próbka DNA jest badana dwukrotnie co dodatkowo zwiększa pewność testów i wyklucza możliwość pomyłek. W przypadku nietypowych testów DNA ustalających ojcostwo np. matka lub ojciec dziecka nie żyją bądź inne mamy możliwość rozszerzenia badań DNA do 40 markerów DNA.

Nasze analizy pozwalają w 100% wykluczyć ojcostwo oraz potwierdzić z prawdopodobieństwem wyższym niż 99,9999% ( tzn. graniczącym z pewnością).


Opinia z badań DNA, którą otrzymują nasi klienci w formie pisemnej, formułowana jest zgodnie z zasadami obowiązującymi biegłych sądowych z dziedziny badań DNA.
Ogromna wiedza zawodowa i praktyczna oraz wieloletnie doświadczenie pracowników pozwalają na szybkie wprowadzanie najnowocześniejszych osiągnięć genetyki do praktyki laboratoryjnej oraz tworzenie własnych aplikacji. Najnowsze oferowane usługi to testy DNA predyspozycji genetycznych do nowotworów dziedzicznych oraz wysokospecjalistyczne testy DNA niektórych trudno wykrywalnych chorób zakaźnych.


W naszych działaniach łączymy pasję z wysokim profesjonalizmem

 

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
 • Instytutu Genetyki Sądowej Sp. z o.o. posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Zabrza od 2010 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.