Wiadomości z Zabrza

Piękne i zadbane paznokcie u każdej kobiety

  • Dodano: 2020-02-21 13:15

Piękne, zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że tak dużą wagę przykładamy do tego, jak wyglądają nasze paznokcie. Na rynku pojawia się coraz większa ilość salonów kosmetycznych i wszystkie z nich tak naprawdę mają ogrom klientek, które marzą o pięknych, zadbanych paznokciach. Dobra kosmetyczka jest w stanie prowadzić całkiem dochodowy biznes, jeśli oczywiście postawi ona na wysoką jakość swoich usług i pełen profesjonalizm pod każdym możliwym kątem.

Wśród oferowanych usług z zakresu manicure, największą popularnością cieszą się lakiery hybrydowe. Dlaczego właśnie na nie stawiamy? Skąd taka ich popularność? Co mogą zaoferować nam salony kosmetyczne pod względem malowania i dbania o płytkę paznokcia?

Miłośniczki pięknych paznokci kochają ciągłe nowości i zmiany. Wciąż inne kolory, stale wymyślne wzory, tworzone różnorodne elementy dekoracyjne. Niejedna kosmetyczka www.och-beauty.pl/oferta/manicure-warszawa-ochota musi stanąć w pełni na wysokości zadania, aby móc wykonać swoją pracę najlepiej, jak tylko to możliwe. Jeśli chodzi o rodzaj wykonywanych zabiegów, salony pracują dziś przede wszystkim na lakierach hybrydowych, bo okazują się być one najlepsze, jeśli w grę wchodzi wygląd paznokcia, jego trwałość i najwyższa jakość.

Czym jest malowanie hybrydowe?

Jeśli malujemy paznokcie, wybrać możemy odpowiedni rodzaj lakieru. Na pewno hybryda stanowi na przestrzeni ostatnich lat prym i to ona właśnie używana jest najczęściej. Aby jednak móc z niej korzystać, konieczna jest obecność odpowiedniej lampki, dzięki której lakier ten zostanie na płytce paznokcia lub na żelu utwardzony. W przypadku hybryd bardzo dużym atutem jest to, że stylizacja taka nie wymaga ciągłego zmywania i ponownego nakładania, gdyż jest ona niezwykle trwała. Wystarczy udać się do salonu kosmetycznego średnio co trzy tygodnie, by stale móc prezentować piękno paznokci na swoich dłoniach. Wystarczy lampa LED lub UV, by lakier hybrydowy bez żadnych smug mógł pokryć paznokcie i nie powodować żadnych odprysków. Co warte uwagi, hybryda po wyjęciu z lampki od razu jest trwałym kolorem, który w żaden sposób nie będzie w stanie się zmazać. Możemy niemal od razu myć naczynia, pracować w ziemi, czy wykonywać inne, ciężkie czynności. Lakier hybrydowy pod tym względem jest po prostu niezniszczalny.

W jaki sposób wykonać profesjonalny manicure?

Jeśli do tej pory wydawało nam się, że manicure to jedynie przejechanie kilka razy pędzelkiem z lakierem po płytce paznokcia, jesteśmy w bardzo dużym błędzie. To zdecydowanie trudniejsze zadanie, któremu należy poświęcić nieco czasu, aby można było zobaczyć efekt wow. Profesjonalna kosmetyczka oferuje najwyższą jakość usług i jest ona w pełni do dyspozycji swoich klientek. Jak się więc za to wszystko zabrać?

W pierwszej kolejności należy przede wszystkim postawić na dokładne przygotowanie płytki paznokci do przyjęcia lakieru. Za pomocą pilnika należy paznokciom nadać odpowiedni kształt, jak również i stworzyć odpowiednią dla nich długość. Niezwykle ważne jest to, abyśmy usunęli nachodzące na płytkę skórki i za pomocą bloczka polerskiego zmatowili płytkę, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że lakier będzie odpowiednio na niej się trzymał. Co dalej? Następnym, bardzo ważnym etapem jest użycie cleanera, który służy między innymi do odtłuszczenia płytki. Kiedy tak przygotowaną płytkę mamy już gotową do przyjęcia lakieru, nakłada się odpowiednio bazę, a następnie dwa razy wybrany lakier hybrydowy i na górę tak zwany top. Każdą warstwę należy odpowiednio cienko nałożyć na płytce, a następnie utwardzić ją w lampie LED lub UV.

Jeśli chodzi o lakiery hybrydowe, te mogą mieć różną konsystencję, od której tak naprawdę zależy to, w jaki sposób będzie ten lakier się nakładało. Niezwykle ważny jest sam skład, dlatego też każda profesjonalna kosmetyczka dokłada wszelkich starań, aby móc pracować z produktami z najwyższej półki, od znanych i cenionych na rynku producentów. A jak taki lakier zmyć? Na pewno nie przy użyciu zmywacza do paznokci, jak to ma miejsce w przypadku klasycznego manicure. Tutaj podstawą jest zmatowienie topu za pomocą bloczka polerskiego, a następnie użycie acetonu i odczekanie kilku minut. Aby całość mogła przebiec szybciej i skuteczniej, kosmetyczka nakłada na paznokcie folię, a następnie za pomocą drewnianego patyczka ściąga hybrydę. Po wykonaniu takiej czynności, musi zadbać o odpowiednie wypielęgnowanie płytki, w tym między innymi nałożenie oliwki.

Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego

Jeśli chcemy mieć piękne i zadbane paznokcie, to bez wątpienia musimy znaleźć taki salon kosmetyczny, który będzie w stanie zaoferować nam najwyższą jakość usług i pełne nasze zadowolenie. Nie każda kosmetyczka jest w stanie spełnić oczekiwania klientów, dlatego też zanim wybierzemy takie miejsce, na pewno warto jest wcześniej sprawdzić opinie o takiej osobie, dowiedzieć się, jak działa, czy wykonuje swoją pracę dobrze, czy dba o środki bezpieczeństwa i higieny. Jeśli mamy pewność co do danej osoby - możemy właśnie jej polecić pracę nad naszymi pazurkami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.