Wiadomości z Zabrza

Najlepsze zioła na hormony dla kobiet

  • Dodano: 2022-08-08 08:00, aktualizacja: 2022-08-08 08:39

Zioła na hormony dla kobiet pomagają wyregulować cykl oraz wpływają na obfitość miesiączek. Są także w stanie złagodzić wszystkie objawy napięcia przedmiesiączkowego, takie jak drażliwość i obniżony nastrój oraz obrzęki i tkliwość piersi i brzucha. W trakcie samej menstruacji pomagają przy problemach gastrycznych – niwelują bóle brzucha i wzdęcia. To wszystko dzięki temu, że przywracają właściwy poziom progesteronu, estrogenów i prolaktyny, które odpowiadają za cykl menstruacyjny. Warto więc wiedzieć z których zioła na hormony powinny korzystać kobiety?

Dodatkowe informacje o ziołach na hormony dla kobiet
niepokalanek
  • wpływa na receptory dopaminy w przysadce mózgowej i podwzgórzu, dzięki czemu regulują wydzielanie hormonów:
  • hamuje wydzielanie prolaktyny, zwiększa produkcję estrogenów, reguluje równowagę pomiędzy progesteronem i estrogenami 
  • łagodzi objawy PSM i menopauzy
  • zapobiega zwłóknieniom piersi
  • stymuluje wytwarzanie ciałka żółtego w owulacji oraz produkcję progesteronu, dlatego polecany przy niepłodności
krwawnik
  • reguluje cykle 
  • zmniejsza obfite krwawienia oraz łagodzi bóle menstruacyjne
  • sprzyja gojeniu otarć
  • chroni przed infekcjami
  • działa antybakteryjnie i grzybobójczo, co wykorzystuje się w stanach zapalnych pochwy i sromu oraz przy upławach 
imbir 
  • wspomaga przepływ krwi i działa rozkurczowo, dlatego pomaga w przypadku skurczy owulacyjnych i miesiączkowych
  • może wywołać opóźnioną miesiączkę  
  • zwalcza poranne mdłości

Jakie zioła na hormony pomogą kobietom?

Za skuteczność ziół odpowiadają wyłącznie ich właściwości. W przypadku kobiecych hormonów korzystne działanie mają:

  • Kłącze imbiru – to substancja zwalczająca stany zapalne. Działa rozkurczowo, co zapobiega skurczom macicy, które w dużej mierze odpowiadają za ból podbrzusza w trakcie miesiączki. Korzystnie wpływa na nastrój, obniżając napięcie. Zmniejsza ilość zatrzymywanej wody, dzięki czemu znikają obrzęki. Usprawnia pracę układu pokarmowego, usuwa wzdęcia, zaparcia i nudności. 
  • Owoc niepokalanka pospolitego – wpływa korzystnie poziom estrogenów, progesteronu i prolaktyny. Ta ostatnia jest odpowiedzialna za PSM. Przywraca regularność miesiączce jak i odpowiada za wystąpienie owulacji. 
  • Ziele krwawnika pospolitego – ma działanie rozkurczające i przeciwbólowe. Jest w stanie wywołać i przywrócić miesiączkę, wpływa na obfitość krwawień. Ma właściwości oczyszczające, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dlatego zapobiega infekcjom intymnym. Redukuje trądzik hormonalny.  Dzięki niemu można pozbyć się obrzęków piersi nóg i podbrzusza, ponieważ zapobiega gromadzeniu się wody przed okresem. Poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, co zapobiega wzdęciom i zaparciom. 
  • Ziele przywrotnika pospolitego – Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne oraz działa ściągającego, co wykorzystuje się, aby zapobiegać krwotokom. Zawiera substancje przeciwzapalne, ograniczające tendencję do infekcji. Redukuje obfite oraz bolesne krwawienia. Zmniejsza dolegliwości ze strony układu trawiennego.
  • Kwiat nagietka lekarskiego – normalizuje gospodarkę hormonalną. Ogranicza dolegliwości towarzyszące menstruacji. Działa rozkurczająco na macicę i żołądek. Wzmacnia wątrobę, dzięki czemu sprawniej wydalane są z organizmu toksyny.  Korzystnie wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci.

Czy warto stosować zioła na hormony?

Zioła na hormony są warte uwagi, ponieważ w znacznym stopniu mogą przynieść ulgę od dolegliwości poprzedzających i towarzyszących menstruacji. Dzięki nim regulujemy cykl i przywracamy owulację. Jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po ziołowe mieszanki. Ich kilku składnikowa receptura sprawia, że mieszanki są skuteczniejsze od naparów z jednego ziela, ponieważ poszczególne składniki dopełniają swoje działanie. Stosując mieszankę szybciej jesteśmy w stanie osiągnąć poprawę. 

Najlepsze zioła na hormony – Lorem Vit Balans hormonalny

Z ziołowych mieszanek śmiało można polecić produkt marki Lorem Vit – Balans hormonalny. To kompozycja ziół dla pań, regulująca poziom hormonów. Znajdziemy w niej rekomendowane wyżej zioła w idealnych proporcjach. Co więcej susz z Lorem Vit jest wysokiej klasy – grubo cięty. Dzięki temu uzyskujemy napar odpowiednio nasycony w związki terapeutyczne, co pomaga szybciej uzyskać efekty. Zioła Balans hormonalny pozytywnie wpływają na obfitość miesiączek oraz łagodzą wszelkie objawy PSM – hamują gromadzenie się wody, niwelują obrzęki, obniżają napięcie i przywracają dobre samopoczucie. Składniki przeciwzapalne i rozkurczające zmniejszają bóle podbrzusza w trakcie okresu.  Poprawiają wygląd skóry – niwelują objawy trądziku hormonalnego i różowatego. 

Skuteczną mieszankę ziół – Lorem Vita Balans Hormonalny kupisz na stronie: https://loremvit.pl/produkt/balans-hormonalny/

Dobre zioła na hormony – podsumowanie

Polecane zioła na hormony to: kwiat nagietka, owoc niepokalanka pospolitego, kłącze imbiru oraz ziela: przewrotnika i krwawnika. Zioła okażą się pomocne pod jednym warunkiem – musimy je zażywać systematycznie. Dlatego najlepiej około tydzień przed spodziewanym okresem pić porcję ziół zgodnie z zaleceniami.

Zobacz również: Rankingi ziół według poszczególnych wskazań w serwisie rankmistrz.pl

FAQ

  1. Czy zioła na hormony mają przeciwwskazania do ich stosowania?


W przypadku każdego zioła istnieją przeciwwskazania, co do jego stosowania. W przypadku ziół na hormony dla kobiet jest to ciążą i choroba zespołu policystycznych jajników.

  1. Jak długo należy zażywać zioła na hormony?

W przypadku ziół istotne jest, aby stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na etykiecie produktu. Zazwyczaj zioła na hormony należy stosować tydzień-dwa przed spodziewaną miesiączką. 

  1. Jak przygotować zioła na hormony?

Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją producenta, która powinna być umieszczona na opakowaniu ziół. Zazwyczaj łyżeczkę-dwie suszu ziołowego należy zalać wrzątkiem i przykryć. Pod przykryciem zaparzać od pięciu do dziesięciu minut, po czym przestudzić. Ziół nie słodzimy i popijamy małymi łykami.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.