Wiadomości z Zabrza

Masowa wysyłka SMS – do czego się przydaje?

  • Dodano: 2022-06-15 08:30, aktualizacja: 2022-06-15 08:46

Masowa wysyłka SMS, oferowana przez takie platformy, jak https://mprofi.pl/, staje się przedmiotem zainteresowania coraz większej ilości firm (a także na przykład samorządów, szkół i innych instytucji). Nie jest to przypadkowe. 

Chociaż spora część komunikacji, zarówno między osobami prywatnymi, jak i klientami oraz konsumentami przesunęła się do sieci i komunikatorów internetowych, to nie oznacza to, że tradycyjne wiadomości tekstowe są już przeżytkiem. Wręcz przeciwnie, o czym dokładniej opowiemy w dalszej części tego artykułu!

Masowa wysyłka może mieć różne znaczenie

Najpierw warto wyjaśnić, czym właściwie jest masowa wysyłka SMS. Poprzez masową wysyłkę nie trzeba koniecznie rozumieć przykładowo wysyłania SMS-a z tym samym komunikatem do kilkuset osób naraz (chociaż jest taka opcja i niekiedy się ona przydaje). Pod tym pojęciem może kryć się także zautomatyzowane wysyłanie zindywidualizowanych wiadomości do różnych osób w różnym czasie, natomiast w dużej ilości. 

W praktyce mowa na przykład o sklepie internetowym, który wysyła klientom SMS-owe powiadomienia o złożeniu zamówienia. Klienci składają zamówienia o różnych porach, tak więc niekoniecznie wysyłane będzie dużo wiadomości w jednym momencie. Na przestrzeni jednego dnia czy tygodnia może jednak zebrać się wysłanych SMS-ów dużo, stąd też również można nazwać takie rozwiązanie masową wysyłką SMS.

Platformy do masowej wysyłki SMS pozwalają zaplanować treść i dokładną datę wysłania wiadomości. Istnieje możliwość podzielenia odbiorców na kategorie w celu dostosowania treści SMS-ów do okoliczności. Obsługa tego typu narzędzi nie wymaga programowania czy w zasadzie jakiejkolwiek wiedzy technicznej.

Jakie zastosowania ma masowa wysyłka SMS?

Powyżej wskazaliśmy już jedno możliwe zastosowanie masowej wysyłki SMS, czyli wysyłanie powiadomień klientom. Czy to o złożeniu zamówienia, czy na przykład jego wysyłce. To jednak tylko czubek góry lodowej. Pozostając przy tematyce sklepów (chociaż inne typy firm też z takich rozwiązań korzystając), masowa wysyłka SMS przyda się także do wysyłania powiadomień o nowościach, specjalnych promocjach i rabatach.

Za pomocą wiadomości tekstowych można też zbierać opinie od klientów czy nawet udzielać prostego wsparcia technicznego. Wszelkiej maści kliniki i gabinety lekarskie korzystają z nich także do wysyłania powiadomień o zbliżających się wizytach i spotkaniach, przez co mniejsza ilość pacjentów zapomina o rzeczonych wizytach.

Z uwagi na możliwość integracji platform SMS z dziesiątkami, a właściwie setkami lub nawet tysiącami różnych aplikacji, możliwości są niemal nieograniczone. Chociażby w przypadku szkół masowe SMS-y pozwalają na informowanie o ocenach, nieobecnościach, zbliżających się zebraniach i innych wydarzeniach szkolnych.

Warto wskazać, że platformy SMS często umożliwiają komunikację dwukierunkową, to jest nie tylko wysyłanie wiadomości do odbiorców, ale też odbieranie od nich odpowiedzi. W ten sposób można przykładowo z łatwością przeprowadzać ankiety czy prowadzić zapisy na jakieś wydarzenia.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.