Wiadomości z Zabrza

Karma dla psa - sięgnij po najlepszy produkt na rynku

  • Dodano: 2021-08-16 10:00, aktualizacja: 2021-08-20 09:09

Karma dla psa to bez wątpienia niezbędny produkt, który dostarcza do organizmu czworonoga wielu cennych składników. Na rynku można znaleźć liczne propozycje, które są dedykowane dla młodych i dorosłych psów. Dodatkowo produkt ten dostępny jest jako sucha karma i mokra karma. Przekonaj się, że dobrze dobrane karmy dla psów to idealne rozwiązanie dla każdego właściciela dbającego o swojego czworonoga.

Mokra i sucha karma

Najlepsza karma dla psa zaspokaja jego potrzeby pod względem energetycznym, jak i zawiera dobry skład. Dlatego przy wyborze karmy powinno się zwrócić uwagę na jej rodzaj, wagę psa czy choćby jego wiek. Sklep zoologiczny Apetete posiada w swoim asortymencie specjalne karmy weterynaryjne charakteryzujące się idealnie dobranymi składnikami odżywczymi, aby organizm psa otrzymał jak najwięcej dobrych substancji - witamin, minerałów i mikroelementów. Karmy dla psa najczęściej dzielone są ze względu na konsystencję, dlatego wyróżniamy takie rodzaje pokarmu, jak: mokra karma i sucha karma.

Mokra karma zawiera w swoim składzie dużą zawartość wody, dzięki jego właściciel może w prosty sposób zadbać o odpowiednie nawodnienie. Karma ta posiada w swoim składzie specjalnie wyselekcjonowane składniki, które zadowolą nawet bardzo wybredne czworonogi. Natomiast suchą karmę wybiera spora część właścicieli ze względu na wygodę jej podawania. Karma sucha to produkt, który można bez problemu przechować oraz pozwala w skuteczny sposób zadbać o zdrowe uzębienie psa. Niemniej wybierając karmę suchą należy pamiętać o zapewnieniu czworonogowi stałego dostępu do wody, gdyż produkt ten nie zawiera jej zbyt dużo w swoim składzie.

Najlepsze karmy dla młodych i dorosłych psów

Karma dla psów w sklepie zoologicznym Apetete posiada bardzo przejrzysty podział ze względu na: konsystencję karmy, jej smak, wielkość psa, jego wiek, lub rasę. Wybierając karmy suche lub mokre dla swoich czworonogów należy bowiem wziąć pod uwagę wszystkie te parametry. Każdy pies może mieć inne potrzeby żywieniowe, które wynikają chociażby z odmiennego stylu życia. Dotyczy to psów aktywnych, psów dorosłych lub szczeniąt. Uwzględnić trzeba także różnego rodzaju choroby lub alergie, a nawet gust i upodobania konkretnego psa. Z uwagi na to, oferta Apetete jest tak mocno rozbudowana.

W Apetete znajdziesz karmę dla dorosłych psów i znacznie więcej!

W przypadku szczeniąt istotna jest przede wszystkim zwiększona zawartość białka. Zwierzę bowiem bardzo szybko rośnie. Dorosłe psy powinny natomiast spożywać karmy odtłuszczone, z wiekiem ich aktywność spada, spowolnieniu ulega również metabolizm. Młode psy powinny również otrzymywać w pożywieniu odpowiednią ilość wapnia i fosforu. Elementy te są niezbędne dla prawidłowego rozwoju układu kostnego. Ważnym elementem jest także jakość karmy. Decydują o niej takie aspekty, jak skład komponentowy, wartość pokarmowa oraz jej smakowitość. Z uwagi na to, że pies jest mięsożercą, w posiłkach dominować powinny przede wszystkim produktu pochodzenia zwierzęcego. Karma jest niezwykle ważna dla zapewnienia psu prawidłowego rozwoju, odpowiedniej kondycji i dobrego samopoczucia. Dodatkowo zastosowanie suchej karmy pozwala utrzymać w dobrym zdrowiu zęby oraz dziąsła. Warto zatem dokonywać zakupu karmy w sprawdzonych miejscach, które mogą zagwarantować najwyższą jakość oferowanych przez siebie produktów. Karma dla psów dostępna w sklepie internetowym Apetete, będzie najlepszym wyborem dla wszystkich osób, które chcą we właściwy sposób zadbać o zdrowie swojego czworonoga.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.