Wiadomości z Zabrza

Jak wybrać skuteczny kurs języka angielskiego online?

  • Dodano: 2021-08-27 15:15

Internetowe kursy języka angielskiego zyskują na popularności. Trudno się temu dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę długą listę zalet takiego rozwiązania: nauka online jest wygodniejsza i tańsza niż kursy stacjonarne, eliminuje konieczność dojazdów do szkoły i nie przepadają nam zajęcia. Jak spośród wielu dostępnych ofert wybrać tę najlepszą? Czym charakteryzuje się skuteczny kurs angielskiego online? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czy nauka angielskiego przez internet jest skuteczna?

Coraz więcej osób przekonuje się, że rozwiązania online są równie skuteczne, jak te tradycyjne. Szybki internet pozwala nam robić zakupy, płacić rachunki, rozmawiać ze znajomymi i wyszukiwać potrzebne informacje bez wychodzenia z domu. Rosnącą popularnością cieszy się też praca zdalna. Nauka angielskiego online doskonale wpisuje się w ten trend.

Dzięki możliwościom oferowanym przez nowoczesne technologie kurs języka angielskiego prowadzony przez internet może być równie efektywny, jak ten odbywający się w sposób tradycyjny. Na zajęciach z lektorem w dokładnie taki sam sposób ćwiczysz swoje umiejętności. Słyszysz i widzisz nauczyciela, rozmawiasz z innymi Słuchaczami, możecie razem rozwiązywać zadania, zadawać pytania i prowadzić dialogi. Jakość lekcji nie odbiega w żaden sposób od tych, które mają miejsce w sali szkoły językowej.         

                                               

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kursu angielskiego online?

Nie każdy kurs angielskiego przez internet jest taki sam. Oferty często różnią się od siebie ceną i tym, jak wygląda sama nauka. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałeś najlepszą z nich, a poświęcone przez Ciebie czas i pieniądze nie będą stracone, zwróć uwagę na kilka punktów: zajęcia z lektorem, dodatkowe komponenty kursu, opiekę nauczyciela, elastyczność, a przede wszystkim - doświadczenie szkoły w organizacji kursów online.

Zajęcia z lektorem

Pod hasłem “internetowa nauka angielskiego” może kryć się wiele odmiennych rzeczy. Niektóre oferty obejmują jedynie dostęp do platformy z ćwiczeniami do pracy własnej. Tymczasem, skuteczny kurs to taki, który zawiera uczciwą ilość lekcji z lektorem, bo to podczas nich przede wszystkim masz szansę ćwiczyć praktyczne zastosowanie języka, a szczególnie mówienie. Podczas przeglądania ofert porównaj ilość dostępnych zajęć w ramach jednego poziomu. 

Dostęp do platformy e-learningowej

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, to dostęp do platformy e-learningowej. Dobrze, jeśli zajęcia z lektorem, stanowiące podstawę kursu, są uzupełnione lekcjami multimedialnymi do samodzielnej pracy, które Słuchacze mogą wykonywać w dowolnej chwili i bez ograniczeń. Interaktywne lekcje z elementami słuchania, pisania, słownictwa, gramatyki i wymowy pozwalają doskonalić różne umiejętności językowe we własnym tempie. 

Takie combo - zajęcia z lektorem i ćwiczenia na platformie e-learningowej -  gwarantuje najlepsze i najszybsze efekty. 

Opieka lektora

Minusem nauki angielskiego przez internet jest słabszy bezpośredni kontakt Słuchaczy z lektorem. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór kursu, który kładzie nacisk na spersonalizowaną opiekę nauczyciela nad Słuchaczem, jak ma to miejsce np. w szkole Speak Up. Tutaj każdy uczeń ma swojego opiekuna, z którym w ramach kursu może umówić się na indywidualne konsultacje online lub przez telefon. Lektor ze swojej strony regularnie sprawdza, jakie postępy czynią jego podopieczni, motywuje ich do pracy i oferuje pomoc, jeśli tylko zauważy, że jest ona potrzebna. 

Spersonalizowany plan nauki

Każdy z nas uczy się w inny sposób i w swoim tempie. Różnią nas cele i to, który aspekt języka jest dla nas najważniejszy. Dysponujemy też inną ilością czasu, który możemy przeznaczyć na naukę. Dlatego postaw na kurs, który oferuje elastyczny grafik oraz możliwość samodzielnego ułożenia programu nauki, np. wybór większej ilości zajęć konwersacyjnych lub szybszą realizację materiału.

Doświadczenie szkoły w prowadzeniu kursów online

Organizacja kursów online jest znacznie bardziej wymagająca niż tych odbywających się stacjonarnie. Niezwykle ważne są umiejętności i doświadczenie lektora w prowadzeniu lekcji grupowych w takiej formule. Wybierając ofertę, zwróć uwagę na to, czy dana szkoła specjalizuje się kursach internetowych, od jak dawna je prowadzi i czy zatrudnieni w niej nauczyciele są odpowiednio przeszkoleni.

Co jest potrzebne, aby rozpocząć kurs online?

Do tego, aby uczyć się angielskiego przez internet, nie potrzebujesz najnowszego sprzętu komputerowego, mega łącza ani eksperckiej wiedzy technicznej. Wystarczy Twój laptop, tablet lub komórka z wbudowaną kamerą, lub komputer stacjonarny z zainstalowaną kamerą internetową. Do tego wygodne słuchawki z mikrofonem, dostęp do internetu i ulubiony fotel albo kanapa. Angielski możesz poznawać z dowolnego miejsca na świecie, tam, gdzie jest to dla Ciebie najwygodniejsze. Warto podkreślić, że nie jest ważny Twój obecny poziom znajomości angielskiego, ani dotychczasowe doświadczenia z jego nauką. W kursie online może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i poziom wiedzy. 

Podsumowanie

Angielski dla dorosłych online to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią swój czas i szukają komfortowych, a jednocześnie skutecznych rozwiązań. Nauka przez internet jest równie efektywna, jak zajęcia stacjonarne, oferując przy tym dodatkowe korzyści - naprawdę warto spróbować!

Materiał powstał we współpracy ze szkołą językową Speak Up oferującą kursy angielskiego online: https://www.speak-up.pl/angielski-online.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.