Wiadomości z Zabrza

Jak stosować olej kokosowy na włosy? Wskazówki i efekty, które Cię zaskoczą!

  • Dodano: 2021-05-14 14:45

Od wieków kobiety poprzez naturalne sposoby starały się dbać o swój wygląd i zdrowie. Dla przykładu starożytne Egipcjanki słynęły z grubych, gęstych oraz mocnych włosów, o które solidnie dbały poprzez codzienne olejowanie. Zabieg ten z łatwością można wykonać w domu, używając produktów, które znajdują się w każdej kuchni np. przy pomocy oleju kokosowego, który jest łatwo dostępnym artykułem spożywczym. Olej kokosowy ma właściwości wspomagające w nawilżaniu skóry, dlatego idealnie się nada do pielęgnacji włosów suchych i pozbawionych blasku.

Na czym polega olejowanie włosów?

Wśród społeczeństwa panuje błędne przekonanie dotyczące stosowania olejów na włosy. Większa część jest przekonana, że traktując włosy olejem ich stan skóry się pogorszy, a włosy staną się przetłuszczone. Niesłusznie, ponieważ olej kokosowy należy do grupy emolientów z grupy PEH, które zabezpieczają strukturę włosa przed nadmiernym parowaniem wody. Co więcej, emolienty wspomagają nawilżenie włosa, właśnie poprzez utrzymywanie wilgoci we włosie, dlatego tak ważne jest, aby olejować włosy. Zabieg ten polega na naniesieniu około jednej stołowej łyżki oleju na całą długość włosów, do ucha. Podana ilość jest orientacyjna, w czasie stosowania konieczne jest wypracowanie miary ilościowej, która będzie odpowiednia dla włosa. Częstość olejowania jest indywidualna i uzależniona od potrzeb oraz rodzaju włosa. Jednak zaleca się powtarzać rytuał pielęgnacyjny chociaż raz w tygodniu. Jeżeli chodzi o czas olejowania, jest on uzależniony tak naprawdę od tego ile mamy czasu. Najlepiej jest zostawić olej na włosach na całą noc pod czepkiem. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami takiego odpoczynku, warto jest zostawić go chociaż na kilka godzin, aby zdążył zadziałać kojąco i nawilżająco dla skóry głowy.

Olej kokosowy a olejowanie 

Przed rozpoczęciem używania oleju kokosowego warto zapoznać się z jego właściwościami, w końcu najważniejsze jest bycie świadomym konsumentem. Najszybciej można to zrobić na stronie Olej kokosowy: najważniejsze informacje - olej kokosowy rafinowany czy nierafinowany?. Należy pamiętać, że każdy rodzaj włosa jest inny, dlatego warto przed rozpoczęciem olejowania zrobić sobie test na porowatość włosów. Wyszczególni on nam oleje, które polepszą kondycję włosa. Olej kokosowy jest dedykowany szczególnie włosom o niskiej porowatości, ponieważ jest olejem nasyconym. Jeżeli jednak test wykazał, że posiadasz włosy wysoko porowate lub średnio porowate to nic straconego. Zajrzyj tutaj oraz poszukaj czegoś odpowiedniego dla siebie  w  olejki do ciała, żel myjący, peelingi w aptece wapteka.pl. Często olejki do ciała idealnie sprawdzą się również do włosów. 

Efekty olejowania włosów

Do uzyskania zadawalających efektów z olejowania włosów jest potrzebna systematyczność. Niestety efekty widać, dopiero gdy olejowanie staje się rutyną. Nie szukając wymówek, że olejowanie zajmuje  zbyt dużo czasu, jesteśmy w stanie uzyskać już satysfakcjonujące efekty po pierwszym miesiącu regularnego stosowania. W końcu olej na włosach może towarzyszyć przy najbardziej wyczerpujących zadaniach domowych. Po regularnym okresie stosowania olejowania z pewnością sobie podziękujesz.

Klasyfikacja olejów według porowatości włosa

Poniżej wymienione zostaną przykładowe oleje, które będą odpowiednie do olejowania w zależności od porowatości włosa:

  • Włosy nisko porowate - olej: kokosowy, palmowy, masło: shea, mango, kakaowe
  • Włosy średnio porowate - olej: rycynowy, macadamia, z moreli, rzepakowy, arganowy
  • Włosy wysoko porowate - olej: z pestek winogron, czarnuszki, sojowy, kukurydziany, słonecznikowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.