Wiadomości z Zabrza

Huawei E5576-320. Najlepszy przystępny cenowo router z niezwykłymi funkcjami

  • Dodano: 2021-12-13 07:30, aktualizacja: 2021-12-13 07:39

Wszyscy wiemy, że urządzenia takie jak smartfony, laptopy, monitory i wszystkie inne urządzenia są bezużyteczne bez Internetu. Pomimo tych wszystkich urządzeń, Internet jest również używany bez routerów. Ten problem został rozwiązany przez Huawei, znanego z produkcji najlepszych smartfonów, laptopów i monitorów z najlepszymi funkcjami. Wprowadził na rynek router o nazwie Huawei E5576-320, który zapewni imponującą szybkość i zasięg łączności. Huawei E5576 stał się ostatnio bardzo przystępnym cenowo routerem w wielu krajach, jest również sprzedawany pod nazwą modelu Huawei Wi-Fi 3S i może być używany ze wszystkimi kartami SIM.

Jakość projektu i wykonania

Aby mówić o designie i jakości wykonania, wiemy, że oczywiście nie należy oczekiwać sprzętu z najwyższej półki w bardzo rozsądnej cenie. Na przykład z przodu nie ma wyświetlacza, jest to otwarty standard dla droższych hotspotów i routerów 4G LTE. Do tego Huawei E5576 jest bardzo mały i poręczny, można go doskonale nosić w kieszeni lub w plecaku, Całość wykonana z tworzywa sztucznego i dostępna w kolorze czarno-białym. Długość ok. 10 cm, kabel USB-2, micro-USB, bateria i skrócona instrukcja obsługi, grubość ok. 1 cm.

Pierwsze wrażenie

Hotspot mobilny Wi-Fi 3s Huawei E5576 robi dobre pierwsze wrażenie. Zastosowany materiał jest przyjemny w dotyku, a przycisk do włączania i wyłączania na górze ma dobry punkt nacisku. Tył można łatwo zdjąć, aby włożyć kartę SIM (format Mini-SIM, 2FF) i baterię. Na pierwszy rzut oka negatywne jest to, że Huawei nie zainstalował żadnych połączeń dla zewnętrznej anteny komórkowej i nadal opiera się na standardzie micro USB. USB typu C byłby tutaj odpowiedni w 2020 roku. Do testu użyto nielimitowanych kart SIM od Telekomu i O2. Niestety wydajność w sieci LTE przez WLAN była bardzo słaba. Testowane z kilkoma urządzeniami końcowymi, prędkość rzadko przekraczała 20 Mbit/s. W szczycie przez sieć WLAN można było osiągnąć około 23 Mbit/s w łączu downlink i około 33 Mbit/s w łączu uplink.

Prędkość, zasięg i inne cechy

Przedłużacz Wi Fi to bardzo ciekawa funkcja. Oznacza to, że możesz korzystać z innej sieci Wi Fi niż z Internetu, np. w hotelu, na kempingu czy w pociągu. Pomaga to zaoszczędzić ilość danych mobilnych. Nie ma zauważalnej różnicy dla urządzeń podłączonych do Huawei E5576, ponieważ sieć WLAN w E5576 oczywiście pozostanie bez zmian. Przedłużacz WLAN można skonfigurować za pomocą interfejsu internetowego lub aplikacji. Prędkość jest wystarczająca do normalnego surfowania i przesyłania strumieniowego wideo, ale maksymalna prędkość LTE wynosząca 150 Mbit/s nie może zostać osiągnięta przez WLAN. Zasięg był również dość mały, między Huawei E5576 a urządzeniem końcowym nie powinno być więcej niż jedna ściana. Szybkość pobierania wynosi 100 Mb/s, a prędkość wysyłania prawie 50 Mb/s.

Bateria i ładowanie

Jeśli chodzi o baterię, wszyscy wiemy, że routery Huawei nigdy nie zawodzą swoich użytkowników. Jego bateria wystarcza na 6 godzin pracy bateria ma pojemność 1500 mAH i może być bezproblemowo wymieniana przez użytkownika. W zależności od liczby podłączonych urządzeń, czas pracy może ulec skróceniu, ale w razie potrzeby można po prostu kupić baterię zastępczą. Aby mówić o ładowaniu, ładowanie baterii zajmuje około godziny. Można go ładować tylko przez zasilacz USB. Dwie diody LED migają na czerwono.

Ostateczna opinia

Router mobilny HUAWEI E5576 320 to jeden z najlepszych routerów LTE z bardzo rozsądną ceną w tym przedziale cenowym, dzięki któremu można uzyskać niezwykłą wydajność. Projekt jest również bardzo dobrze wykonany, aby mówić o tym oprogramowaniu, które jest szczególnie przekonujące. Kompaktowa konstrukcja i wymienna bateria są również pozytywnym punktem. Musisz ograniczyć tydzień na wydajności i stosunkowo powolnym modemie LTE, ale reszta obejmuje te problemy w skrócie, możesz powiedzieć, że jest to najlepszy router, jaki możesz mieć w takim przedziale cenowym.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.