Wiadomości z Zabrza

Growbox – namiot do domowej uprawy roślin

  • Dodano: 2022-12-30 12:30

Hodowla roślin w warunkach domowych może być niezwykle ciekawym i wciągającym hobby. Aby rozpocząć domową uprawę, konieczne jest jednak zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria. Podstawą każdego zestawu do hodowli indoor jest Growbox. Jak wygląda i czy warto się na niego zdecydować?

Growbox – jak wygląda namiot uprawowy?

Growbox to szafa uprawowa, która umożliwia zapewnienie odpowiednich warunków do wzrostu wszelkim roślinom hodowanym w zaciszu domowym. Profesjonalny namiot stanowi więc zamknięty system pozwalający na uprawę warzyw w chłodne miesiące, ale nie tylko.

Growbox stwarza przestrzeń, w której za sprawą dodatkowych akcesoriów możliwe jest łatwe kontrolowanie i dostosowywanie temperatury oraz wilgotności powietrza. Wobec tego namiot uprawowy przyda się także w przypadku uprawy i pielęgnacji roślin szczególnie wymagających.

Co więcej, dzięki namiotom tego typu miłośnicy domowej uprawy roślin mogą zdecydować się na wykorzystanie w tym celu pomieszczenia pozbawionego dostępu do światła dziennego. Wówczas Growbox musi zostać wyposażony w specjalne lampy, które umożliwiają roślinom fotosyntezę.

Growbox – jak stworzyć zestaw do domowej uprawy roślin?

Dobrym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z uprawą roślin indoor są gotowe zestawy z Growboxem. W ich skład oprócz namiotu w różnych rozmiarach wchodzą wszelkie niezbędne do wzrostu roślin akcesoria jak m.in. wentylator, lampy czy niwelujący intensywne zapachy filtr węglowy.

Z kolei profesjonaliści doświadczeni w zakresie domowej uprawy roślin mogą zdecydować się na samodzielne skomponowanie zestawu. Wówczas wszelkie akcesoria i dodatki należy dostosować do wielkości namiotu. W Growboxie oprócz zestawu oświetleniowego oraz urządzeń umożliwiających filtrację i wentylację powinien znaleźć się termometr, higrometr, nawilżacz powietrza oraz odbłyśniki, które wzmacniają wydajność lamp.

Na co zwrócić uwagę kupując Growbox?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego Growboxa warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim wnętrze namiotu powinno być wykonane z materiału, który z łatwością odbija światło, a jednocześnie nie trzyma temperatury. Dobrym rozwiązaniem będzie więc biały materiał refleksyjny. Ponadto wszelkie materiały wykorzystane do uszycia Growboxa muszą być wytrzymałe i w pełni bezpieczne dla roślin.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy namiot posiada wymienny spód oraz, czy umożliwia hodowcy łatwy dostęp do wnętrza. Z tego względu dobrze, jeśli Growbox jest wyposażony w dodatkowe okienka.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.