Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

5 powodów, dla których warto robić kursy zawodowe

  • Dodano: 2019-05-24 12:30

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku pracy sprawia, że coraz częściej konieczne jest stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, zdobywanie uprawnień czy wręcz przebranżowienie się. Jednym z rozwiązań, umożliwiających zdobycie nowych umiejętności, są kursy zawodowe. Poznaj 5 powodów, dla których warto z nich skorzystać!

1. Szybko zdobywasz nowe umiejętności i uprawnienia

Szkolenia zawodowe umożliwiają szybkie zdobycie kwalifikacji i uprawnień, wymaganych na dane stanowisko. Trwają one krócej, niż, przykładowo, nauka w szkole policealnej. Ponadto, są one bardzo elastycznym sposobem kształcenia, który łatwo pogodzić z pracą zawodową i innymi obowiązkami.

Szeroka oferta kursów zawodowych oraz ich stosunkowa szybka realizacja sprawiają, że bez trudu możesz zdobyć kilka certyfikatów czy uprawnień, zwiększających Twoje szanse na rynku pracy.

2. Podnosisz swoje kwalifikacje i zwiększasz swoją atrakcyjność na rynku pracy

By sprostać wymaganiom rynku pracy, trzeba stale się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Szkolenia zawodowe są na to doskonałym sposobem. Jak już wspomniano, łatwo pogodzić je z pracą, co jest ich istotną zaletą. Ponadto, podczas kursów zawodowych zdobywasz konkretne umiejętności oraz ich potwierdzenie – w formie certyfikatu czy zaświadczenia kwalifikacyjnego. Potwierdzone umiejętności sprawiają, że jesteś wiarygodnym kandydatem dla potencjalnego pracodawcy i zwiększasz swoje szanse w procesie rekrutacyjnym.

3. Po kursie masz konkretny argument przy staraniu się o podwyżkę

Warto podnosić swoje kwalifikacje, nawet gdy nie szukasz nowej pracy. Wykwalifikowany pracownik jest cenny – i często trudny do zastąpienia. Dlatego też nowe umiejętności potwierdzone certyfikatem czy zdobyte uprawnienia są silnym argumentem przy staraniu się o podwyżkę bądź awans. Udział w szkoleniach zawodowych pokazuje również, że chcesz się rozwijać i niestraszne Ci nowe wyzwania i obowiązki – co również jest ważne z punktu widzenia pracodawcy.

4. Po kursach zawodowych możesz znaleźć lepiej płatną pracę

Praca w jednej firmie aż do emerytury to przeżytek – obecnie, rynek pracy wymaga dynamiczności, elastyczności i gotowości do zmian. Jeśli aktualna praca nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca, szkolenia zawodowe mogą być pierwszym krokiem do jej zmiany.

Odpowiednio dobrane kursy pomogą Ci doskonalić się w swojej branży i systematycznie, wraz z kolejnymi zmianami pracy, zwiększać zarobki. Kursy zawodowe są pomocne również w przypadku, gdy chcesz zmienić branżę. W przekwalifikowaniu mogą pomóc Ci szkolenia, dające konkretne umiejętności, takie jak np. kurs spawacza, kursy energetyczne na uprawnienia SEP czy kurs na wózki widłowe.

5. Dzięki nowym umiejętnościom poczujesz się pewniej

Jeśli zdobędziesz nowe, wartościowe dla pracodawcy umiejętności czy uprawnienia, łatwiej będzie Ci utrzymać dotychczasową pracę. Gdy jednak przestanie Ci ona odpowiadać, również jej zmiana nie będzie kłopotem. Dzięki szkoleniom zawodowym podniesiesz swoje kompetencje i w konsekwencji nie musisz obawiać się bezrobocia – a to z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.