Wiadomości z Zabrza

Zwiedzanie osiedla Borsiga w ramach projektu "Familoki"

  • Dodano: 2020-09-03 14:00

6 września o godzinie 16.00 Klaster Innowacji Społecznych zaprasza na zwiedzanie osiedla Borsiga w ramach projektu "Familoki". Podczas wycieczki dowiemy się czemu mieszkańcy nazywają kolonię Bozywerk, skąd wziął się zamek na Biskupicach i kim była rodzina Borsig.

Kolonia Borsigwerk to najstarsze i największe osiedle robotnicze w Zabrzu 

Była to jedna z pierwszych wzorcowych kolonii patronackich na Górnym Śląsku. Wybudowano ponad 60 familoków ustawionych w dziesięciu rzędach wzdłuż równoległych ulic. Osiedle wybudowano w latach 1868-1880 rodzin pracowników Kombinatu górniczo-hutniczego Borsig.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Wycieczka potrwa ok. dwóch godzin. Miejscem spotkania uczestników będzie zbieg ulic Stefana Okrzei i św. Wojciecha. W związku z zagrożeniem COVID-19 wszyscy uczestnicy wycieczki proszeni o obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, a także zachowanie dwumetrowych odstępów między uczestnikami.

Organizatorem projektu "Familoki" jest Klaster Innowacji Społecznych. Projekt jest poświęcony odkryciu i zaprezentowaniu lokalnych, nieznanych historii dotyczących osiedli robotniczych w miastach Górnego Śląska i Zagłębia i obejmuje czternaście wycieczek. Więcej informacji o projekcie: [TUTAJ]. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji o wycieczce znajdą Państwo w wydarzeniu utworzonym w serwisie Facebook. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • boluś

    A może DZIKIE KLIMATY? ale kasa jak najbardziyj cywilizowano ! Niy potrza jyj na Borsigu?

  • boluś

    To taki projekt' sczodrze finansowany dla organizatorów .Łobejrz tubylca. Bych im pogwizdoł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.