Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zatrzymali kolejnych poszukiwanych

  • Dodano: 2018-03-09 12:30

Zabrzańscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Pierwszy poszukiwany był za rozbój, a drugi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w zakładach penitencjarnych.

Zabrzańscy kryminalni, zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich poszukiwany był do sprawy z 2010 roku. 40-letni mieszkaniec Zabrza dopuścił się wtedy rozboju, a także kradzieży i włamań. Wyrokiem sądu został skazany na karę 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. W obawie przed osadzeniem w więzieniu, mężczyzna ukrywał się. Jak sam przyznał celowo zacierał swoje ślady. Podejmował pracę zarobkową tylko „na czarno”, wyprowadził się z domu i ukrywał u innego członka rodziny. Z nielegalnej pracy wracał bezpośrednio do domu, nie robiąc nawet zakupów. Jego starania nie przyniosły jednak efektu. Został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów i osadzony w zakładzie penitencjarnym.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany przez mikołowską prokuraturę do sprawy kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ukrywał się, aby uniknąć czynności procesowych i odpowiedzialności za jazdę na „podwójnym gazie”. 40-latek często zmieniał miejsce zamieszkania. Wraz z partnerką wynajmował lokale na terenie całego Śląska. Na czas trwania czynności mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.