Wiadomości z Zabrza

Zaczadzenie na Helence

  • Dodano: 2013-03-13 10:15, aktualizacja: 2017-06-06 11:05
Okres jesienno – zimowo - wiosenny to czas, kiedy ze względu na konieczność ogrzewania naszych mieszkań dochodzi do tragedii związanych z zatruciami tlenkiem węgla.
 
 
Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.
 
Do zaczadzenia w mieszkaniu przy ulicy Ludwiki Wawrzyńskiej doszło w poniedziałek około godziny 18:00 w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla do zabrzańskiego szpitala w Biskupicach trafiła 62-letnia lokatorka. Na podstawie dokonanych ustaleń można przypuszczać, że do zdarzenia doszło na skutek złych warunków atmosferycznych w połączeniu z warunkami technicznymi mieszkania. 
 
Zaczadzenie powoduje bóle i zawroty głowy, duszności, wymioty, przyspieszenie czynności serca. W ciężkich zatruciach dochodzi do utraty przytomności, drgawek, a nawet śpiączki i porażenia oddechu. Policja apeluje do właścicieli budynków o utrzymywanie w należytym stanie technicznym przewodów kominowych. Sami natomiast dbajmy o to, aby w naszych mieszkaniach stan naszych piecy zapewniał nam bezpieczeństwo, a kanały wentylacyjne były zawsze drożne.


Źródło: KMP Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.