Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Policjanci zabezpieczali mecz Górnika Zabrze z Koroną Kielce. Zatrzymano 3 osoby

  • Dodano: 2019-08-27 10:00

Policjanci z zabrzańskiej komendy wspólnie z mundurowymi z kilku śląskich jednostek zabezpieczali w niedzielę mecz piłki nożnej.

Podczas kolejnego meczu rozgrywanego na stadionie im. Ernesta Pohla, Górnik Zabrze podjął zespół Korony Kielce.

Stadion ugościł blisko 19 tysięcy kibiców

W trakcie piłkarskich zmagań doszło jednak do naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych.

Do piłkarskiej imprezy policjanci przygotowywali się wspólnie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską oraz służbami ratownictwa medycznego. W efekcie przygotowań powstał kompleksowy plan zabezpieczenia tej ważnej dla miasta imprezy sportowej. Mundurowi z Zabrza wspierani byli przez stróżów prawa z katowickiego oddziału prewencji, przewodników psów służbowych i stróżów prawa z jednostek, gdzie kibice sympatyzują z drużynami, które rozgrywały mecz. Wszyscy oni dbali o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie meczu, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego.

Dzięki tak dużemu zaangażowaniu służb w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego nie doszło do konfrontacji pomiędzy kibicami.

Niestety kibice zarówno gospodarzy, jak i gości złamali obowiązujące prawo

W pierwszej połowie meczu pseudokibice Górnika Zabrze i Korony Kielce odpalili race świetlne. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą już czynności zmierzające do identyfikacji sprawców.

W trakcie  trwania  imprezy zatrzymano 3 osoby. Dwóch pseudokibiców usiłowało wejść na teren stadionu z materiałami pirotechnicznymi. Trzeci z  zatrzymanych chciał wejść na teren stadionu, posiadając przy sobie składany nóż.  

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.