Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Policjanci i strażnicy kontrolowali zbiorniki wodne

  • Dodano: 2019-07-08 11:00

Zabrzańscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi sprawdzają zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania.

Miejsca te w trwającym sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe

 Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście.

Chociaż na terenie Zabrza nie ma dużych akwenów wodnych, to są miejsca gdzie nad różnego rodzaju zbiornikami wypoczywają mieszkańcy. O ile w przypadku miejsc objętych stałą ochroną ratowników wodnych możemy być w miarę spokojni o bezpieczeństwo korzystających z nich osób, to już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa kąpieli w niechronionych zbiornikach. W naszym mieście występuje kilka miejsc, które nie są przeznaczone do kąpieli, a jednak kuszą i przyciągają osoby nieodpowiedzialne, które często przyjemność kąpieli łączą z sięganiem po alkohol. Mundurowi, jak co roku, miejsca te systematycznie będą kontrolować, a względem łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje.

W czasie kontroli uczestniczyli policjanci z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej w Zabrzu. Skontrolowano zbiorniki wodne między innymi w dzielnicach Mikulczyce, Kończyce, Makoszowy i Zaborze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.