Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Podczas meczu Górnika Zabrze z Arką Gdynia 41-latek wtargnął na teren stadionu

  • Dodano: 2019-04-24 10:30

Zabrzańscy policjanci w wielkanocny poniedziałek dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego odbywającego się na stadionie miejskim.

Niestety nie obyło się bez incydentu. Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z naruszeniem przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych.

Podczas meczu Górnika Zabrze z Arką Gdynia 41-latek wtargnął na teren stadionu


Zabrzańscy mundurowi wraz z policjantami prewencji ze śląskiego garnizonu zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Arki Gdynia. Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie ponad 12 tys. widzów. Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta. Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic ma się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej i co może ze sobą posiadać. Obowiązujące przepisy zlekceważył 41-letni kibic z Zabrza, który wtargnął na teren stadionu nie posiadając biletu uprawniającego do wejścia na teren imprezy masowej. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, był nietrzeźwy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz odpowie przed zabrzańskim sądem, oprócz kary pozbawienia wolności do lat 3, grozi mu również zakaz stadionowy. Czynności w sprawie trwają.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.