Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Pies Kodi wywąchał w przesyłce pocztowej środki odurzające!

  • Dodano: 2024-06-18 11:30

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (ŚUCS) skontrolowali przesyłki pocztowe na terenie WER w Zabrzu. Podczas kontroli niezawodny okazał się nos biszkoptowego goldena retrievera Kodi . W jednej z przesyłek, która została nadana w Stanach Zjednoczonych i miała trafić do odbiorcy z Wodzisławia Śląskiego, Kodi wywąchał środki odurzające.

KAS wykryła w przesyłce pocztowej środki odurzające

Mundurowi ujawnili w przesyłce 4 worki z tworzywa sztucznego z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno – zielonego. Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że susz zawiera substancję THC.

Funkcjonariusze wykryli blisko 1 kg suszu roślinnego z zawartością THC.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłki może naruszać przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, paczka wraz z zawartością została zatrzymana i przekazana przez funkcjonariuszy ze ŚUCS w Katowicach mundurowym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, celem dalszego prowadzenia sprawy.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zabrzu.

KAS przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo przywozu środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5, a w przypadku przywozu znacznej ilości takich środków lub substancji – kara pozbawienia wolności do lat 20.

Zabrze: Pies Kodi wywąchał w przesyłce pocztowej środki odurzające! / fot. KAS

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również