Wiadomości z Zabrza

Zabrze na weekend! 1#

  • Dodano: 2017-10-13 19:00

Mówią, że w Zabrzu nic się nie dzieje. My uważamy inaczej i... wiemy, że często dzieje się całkiem sporo. Od dziś, co tydzień postaramy się przygotować zestawienie najciekawszych wydarzeń na weekend. Co nas czeka w najbliższych dniach?


SOBOTA

Od godziny 8:00 trać będzie Bieg Hubertusa - w pogoni za lisem (Leśne Run)

Leśne Run wraz ze Stajną Mosir zapraszaja na kolejne sportowe wydarzenie. Na czym polega bieg? Zasada prosta - wygrywa ten kto złapie lisa. Bieg na dystancie 5 kilometrów odbędzie się na klasycznej pętli Leśne Run.

Program:
08:00-10:00 Biuro Zawodów
10:00-10:30 Bieg dla dzieci
10:45-11:00 Rozgrzewka
11:00-12:00 Bieg Główny 5 km trasą Leśne Run 
12:00 Rozdanie Nagród
12:30-20:00 Obchody Hubertusa 2017 

Koszt uczestnictwa:
20 zł do 13-09-2017
30 zł do 13-10-2017
40 zł w dniu zawodów
*Bieg dla dzieci 50% powyższych cen

Pakiet startowy obejmuje posiłek i pamiątkowy medal oraz... atrakcje przygotowane przez organizatora.


Od godziny 10:00 na terenie Walki Makoszowy (ul. Jaskółcza, os. Janek) odbywać się będą I Zawody Latawcowe w Zabrzu.


Zgłaszać udziału już nie można, ale przyjść może każdy! Z eacji wietrznej pogody zawody powinny być bardzo udane. Zawody organizuje: Stowarzyszenie Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” Krąg Terenowy w Zabrzu wraz z Komendą Hufca ZHP w Zabrzu.


O godzinie 11:00 z placu Wolności wyruszy kolejny  Rajd rowerowy. Śladem figur na budynkach. Mistoznawczą wyprawę organizują Muzeum Miejskie oraz Zabrzańska Masa Krytyczna. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Start: g. 11.00, Pl. Wolności w Zabrzu
Miejsce zakończenia: ul. Religi 1 w Zabrzu
Długość trasy: około 30 kilometrów
Czas przejazdu: około 210 minut (3,5 godziny)


Od 15:00 zapraszamy na: Noc Naukowców na zabrzańskich wydziałach Politechniki Śląskiej. Organizatorzy zapowiadają spory zestaw atrakcji:

Prezentacja wyrobów medycznych, ogródek chemiczny, sensory i biopomiary, czy druk 3D – to tylko część atrakcji, jakie czekają na tych, którzy wezmą udział w zabrzańskiej odsłonie Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej.


W Kampusie PŚl przy ul. Roosevelta 26-28 Będzie można sprawdzić czystość powietrza i głośność swojego krzyku. Czekać będą tu pokazy stosowanych w chirurgii implantów oraz emocjonujący escape room.


Noc Naukowców Politechniki Śląskiej do tej pory organizowana była w Gliwicach. W tym roku po raz pierwszy zabrzańską odsłonę przedsięwzięcia przygotowują wspólnie lokalny samorząd, Wydział Inżynierii Biomedycznej oraz Wydział Organizacji i Zarządzania PŚl.

Impreza potrwa do 22:00. Więcej informacji tutaj.


O 18:00  Domu Muzyki i Tańca wystawiona zostanie: "Lekcja stepowania" (reż. Krystyna Janda).

Bohaterami spektaklu są uczestnicy kursu stepowania. Każda z postaci uczęszcza na lekcje z innego powodu, przychodzi z własną opowieścią, osobowością i temperamentem. Sztuka Harrisa grana była na wielu europejskich scenach, a w latach 90. powstał film, w którym główną rolę zagrała Liza Minnelli. Przedstawienie łączy komedię z wątkami obyczajowymi i dużą dawką tańca.

Krystyna Janda wraca do reżyserii tego spektaklu po 11 latach. W 2005 r. wyreżyserowała „Lekcje stepowania” dla Teatru Powszechnego w Łodzi.


Bilety w cenie 80, 110 oraz 130 złotych

Zabrze w najbliższych dniach teatrem będzie silne. Rozpoczyna sie bowiem Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona"

14.10.2017 r., g. 18:00
Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku. Teatr Ludowy w Krakowie,
Bilety: N: 50 zł. U: 35 zł.
Scena Teatru Nowego w Zabrzu

NIEDZIELA


O godzinie 15:00 spod Krzyża Papieskiego rusza Rajd rodzinny "Kopernik na rowerze"

Rada Dzielnicy Osiedle Mikołaja Kopernika w Zabrzu zaprasza na szósty w tym roku rajd rodzinny "Kopernik na rowerze", który rozpocznie się 15 października o godz. 15.00 spod krzyża papieskiego.


Organizatorzy zapraszają całe rodziny na rajd rowerowy połączony z poszukiwaniem pomnika w lesie. Na mecie, którą wyznaczono pod Szybem Maciej, zaplanowano poczęstunek dla wszystkich rowerzystów; będą też upominki i dyplomy dla najmłodszych (mat. organizatora)


Około godziny 18:00, 320 metrów pod ziemią, zagra Hans Andrias.

Hans Andrias to młody, interesujący songwriter pochodzący z Wysp Owczych, a dokładnie z Klaksvíku. W 2012 roku muzyk zdobył nagrodę Planet Awards w kategorii Best New Solo Artist! Jednak na jego oficjalny album przyszło nam trochę poczekać. Debiutancki krążek artysty „Vision” ukazał się dopiero minionej zimy nakładem wytwórni Tutl Records a artysta ruszył w trasę koncertową po Europie. (mat. Kopalnia Guido).


Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kopalni Guido oraz na stronie internetowej.

Zjazdy gości organizowane będą od godz. 17.00.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.