Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska drogówka podsumowała działania "Prędkość"

  • Dodano: 2020-06-08 09:45

W miniony czwartek w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie Zabrza zostały przeprowadzone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie prowadzonych działań doszło do dwóch zdarzeń drogowych, przy których pracowali zabrzańscy policjanci.


Celem policyjnych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych

Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością. Oraz miejsca wytypowane dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

ZOBACZ NAGRANIE

W trakcie działań, łącznie zabrzańscy policjanci drogówki ujawnili 161 wykroczeń, z czego 134 to przekroczenia prędkości. Policjanci ujawnili również 4 kierujących, którzy kierowali pojazdami bez wymaganych uprawnień. W ręce zabrzańskich policjantów z drogówki wpadła też jedna osoba poszukiwana.

Mundurowi wykonywali także czynności związane z obsługą w 2 zdarzeń drogowych. Jedno z nich miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Alij Korfantego i Heweliusza, gdzie kierująca fiatem jadąc Aleją Korfantego, nie udzieliła pierwszeństwa kierującej toyotą, która jechała ulicą Heweliusza. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a sprawczyni została ukarana 500 złotowym mandatem karnym.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.