Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska choinka już świeci!

  • Dodano: 2020-12-09 06:45, aktualizacja: 2020-12-09 07:00

Od ub. piątku możemy podziwiać choinkę, która tradycyjnie stawiana jest w okresie bożonarodzeniowym w centrum naszego miasta, przy placu Wolności. Miasto przyozdobione zostało też w iluminacje świetlne, które z pewnością wprowadzają na ulice Zabrza świąteczny nastrój.

Niestety z powodu panującej epidemii w tym roku nie odbędzie się coroczny Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy, a także towarzyszące mu imprezy i wydarzenia.

Mieszkańcy mogą jednak skorzystać z otwartego 4 grudnia miejskiego lodowiska, które działa przy ul. Powstańców Śląskich. Lodowisko czynne jest codziennie, od godz. 10.00 do godz. 21.00. Bilet wstępu dla zabrzan kosztuje 2 zł. Natomiast amatorzy jazdy na łyżwach spoza terenu naszego miasta zapłacą 5 zł, a uprawnieni do zniżki 3 zł. Korzystający z tafli mogą również na miejscu wypożyczyć łyżwy. Ich wynajęcie kosztuje 7 zł. Każdego dnia, w godz. 13.00 – 14.00, zaplanowano przerwę techniczną.

Warto też odwiedzić świąteczne stragany, które otwarto w sąsiedztwie miejskiego lodowiska. Można tam kupić min. różnego rodzaju oscypki prosto z Brennej oraz pierniczki i inne wypieki od naszego rodzimego zabrzańskiego producenta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również