Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci oddali krew w ramach akcji Nasza Krew - Nasza Ojczyzna

  • Dodano: 2020-12-08 06:45, aktualizacja: 2020-12-08 06:54

Zabrzańscy policjanci wzięli udział w akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". W ten sposób najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się z potrzebującymi. Szczególnie teraz, w czasie pandemii, podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie.

Trwa 9 edycja ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej. W poniedziałek mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu udali się do punktu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zabrzu przy ulicy Wolności 265, gdzie honorowo oddali krew.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. W ten sposób można uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Aby zostać krwiodawcą, wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy dawca kwalifikujący się do oddania krwi może jednocześnie zostać dawcą szpiku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.