Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci oddali krew w ramach akcji Nasza Krew - Nasza Ojczyzna

  • Dodano: 2020-12-08 06:45, aktualizacja: 2020-12-08 06:54

Zabrzańscy policjanci wzięli udział w akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". W ten sposób najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się z potrzebującymi. Szczególnie teraz, w czasie pandemii, podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie.

Trwa 9 edycja ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej. W poniedziałek mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu udali się do punktu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zabrzu przy ulicy Wolności 265, gdzie honorowo oddali krew.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. W ten sposób można uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Aby zostać krwiodawcą, wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy dawca kwalifikujący się do oddania krwi może jednocześnie zostać dawcą szpiku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.