Wiadomości z Zabrza

Zabezpieczyli pociski z okresu II Wojny Światowej

  • Dodano: 2018-07-11 09:30

Zabrzańscy policjanci zostali poinformowani o znalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk.

Ujawnił go mężczyzna, który demontował starą szopę. Na miejsce skierowano policyjnego specjalistę od materiałów wybuchowych, który ocenili, że jest to pocisk z okresu II Wojny Światowej. Wojskowi saperzy już zabezpieczyli niewybuch i przewieźli na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

9 lipca późnym popołudniem odnaleziono pocisk z okresu II Wojny Światowej. Tuż po godzinie 18.00 mężczyzna, który demontował na swojej działce starą szopę ujawnił pocisk. Na miejsce skierowano policyjnego specjalistę z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego zabrzańskiej komendy. Do czasu przyjazdu saperów z Gliwic policjanci zabezpieczali teren znaleziska. Z samego rana wojskowi saperzy zabezpieczyli niewybuch i przewieźli na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Komentarze (1)    dodaj »

  • hromani

    I robota daremna i same problemy - szopa mogła się rozebrać sama ;-)Przypomniało mi się jak rok wstecz znaleziono w Maciejowie pocisk w trawie na poboczu jezdni - trawa biedaczka musiała od wojny nie być koszona - albo terroryści podłożyli na złość służbom zieleni miejskiej. Mój mały mózg tego nie ogarnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również