Wiadomości z Zabrza

Za nami parada Renifera! Jarmark będzie otwarty już tylko dzisiaj [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-12-22 07:30, aktualizacja: 2022-12-22 07:56

Chociaż wszystkie wydarzenia, które towarzyszyły Zabrzańskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu są już za nami, to jeszcze dzisiaj można zrobić na nim zakupy. Niedawno odbyła się jedna z barwniejszych imprez organizowanych w ramach tej inicjatywy. Parada Renifera Rudolfa, która przeszła od ulicy Dworcowej do placu Wolności, a także świąteczna zabawa dla całej rodziny umiliły zabrzanom czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wspólnie śpiewać kolędy, podziwiać jasełka i wziąć udział w licznych konkursach.

Za nami parada Renifera Rudolfa

We wtorek 20 grudnia jarmark odwiedzili prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz dyrektor Biura Prezydenta Miasta Jan Pawluch, którzy odebrali od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Na scenie odegrano spektakl pn. „Opowieść o zapomnianych zabawkach”, który spotkał się z zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i nieco starszych widzów. Na pl. Wolności zainteresowani odebrali żywe choinki, przy których spędzą święta w rodzinnych domach.

Ostatnia szansa na odwiedzenie jarmarku

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowego „Idą Święta” otwarty będzie już tylko dzisiaj. To z pewnością jedno z najbardziej ciepłych i klimatycznych wydarzeń w naszym mieście, impreza z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowana do szerokiej publiczności. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników.

W klimatycznych drewnianych budkach można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również