Wiadomości z Zabrza

Za nami II Botaniczna Scena Premier w Miejskim Ogrodzie Botanicznym [FOTO]

  • Dodano: 2024-06-11 10:30

Warsztaty rozwojowe „Mapa marzeń”, slow-talk nt. patogenów roślin i sposobach utrzymania zdrowia roślin, a także pracy bonsaisty, historii sztuki miniaturyzowania drzew, dobrych praktyk i technik tworzenia bonsai oraz 2. Kwiatowy Pokaz Mody pn. „Kwiatami pomaluj mój świat” – to tylko kilka propozycji z bogatego programu II Botanicznej Sceny Premier, która odbyła się w ub. sobotę w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. Była to okazja do uczestnictwa w warsztatach, rozmowach z zaproszonymi gośćmi, czy też podziwiania wyjątkowego bo ukwieconego pokazu mody.

Warsztaty, pokazy i kwiatowy pokaz mody

Czerwcowa edycja Botanicznej Sceny Premier rozpoczęła się punktualnie się o godz. 10.00 od warsztatów rozwojowych pn. „Mapa marzeń”. W samo południe o kwiatach w poezji, słowach i uczuciach opowiadała Anna Ośmiałowska, natomiast pół godziny później temat pożytecznych dla ludzi i pszczół roślinach przybliżyła dr Teresa Nowak oraz studenci kół naukowych Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Goście, którzy odwiedzili w sobotę zabrzański MOB, mogli wziąć także udział w slow talku z Moniką Sobańską, kierowniczką gliwickiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Rośli i Nasiennictwa w Katowicach o roślinnych patogenach. Kolejna rozmowa, połączona z pokazem technik i dobrych praktyk, dotyczyła coraz popularniejszej, dalekowschodniej metody upraw roślin w stylu bonsai. Jej historię przybliżył Bolesław Wujczyk, członek Polskiej Asocjacji Bonsai.

Podczas wydarzenia uczestnicy wzięli także udział w warsztatach, które skupione były na tematyce ekologicznych dekoracji salonowych w wykonaniu Joanny Pyrskały z Soyafleur Handmade.

W programie II Botanicznej Sceny Premier nie zabrakło też muzycznego akcentu – z koncertem wystąpił zabrzański zespół rockowy Meinusch Project.

Zwieńczeniem drugiej edycji Botanicznej Sceny Premier był Kwiatowy Pokaz Mody, w trakcie którego kwietnymi kreacjami zachwycili uczniowie Zespołu Szkół nr. 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również