Wiadomości z Zabrza

Za nami 32. edycja konferencji MedTech Meetup

  • Dodano: 2024-05-15 12:00

Wczoraj, w Klubie Biznesowym Areny Zabrze, ponad sto osób z całej Polski wzięło udział w 32. edycji konferencji MedTech Meetup. Spotkania te mają za zadanie budowanie ogólnopolskiej społeczności innowatorów i przedsiębiorców technologicznych. Wysoka frekwencja potwierdza, że realizacja programu startupowego Startup City Zabrze to efektywny sposób na zgromadzenie wokół Zabrza ogólnopolskiej społeczności ludzi z potencjałem do budowania biznesów technologicznych, a także zmotywowanie do większej aktywności w tym zakresie ludzi już mieszkających, uczących się, czy pracujących w naszym mieście.

W MedTech Meetup udział biorą przedsiębiorcy, naukowcy, medycy, inżynierowie, dla których ważny jest rozwój startupów rynku zdrowia, a w tym medycznych i w obszarach powiązanych z medycyną. We wtorkowym spotkaniu wzięła udział prezydentka Zabrza Agnieszka Rupniewska, zastępca prezydenta Miasta Zabrze Przemysław Juroszek oraz naczelnik Biura ds. Inwestorów Urzędu Miejskiego w Zabrzu Rafał Kobos.

Było to 32. spotkanie osób zajmujących się tworzeniem startupów związanych ze zdrowiem i medycyną oraz sektorami pokrewnymi. Uczestniczyli w nim założyciele startupów, osoby z pomysłami na startupy, naukowcy i studenci zabrzańskich uczelni i instytutów (np. Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny), inżynierowie, wynalazcy, inwestorzy, przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane tą tematyką.
Prelegenci i uczestnicy przyjechali do Zabrza zarówno z regionu, jak i całej Polski (w Arenie spotkać mogliśmy Warszawa, Kraków, Wrocław, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Białystok, Szczecin). 

Podczas MedTech Meetup vol. 32 w Zabrzu zaproszono startupy medyczne z całej Polski do aplikowania w III edycji ogólnopolskiego konkursu startupowego Mother and Child Startup Challenge. Program startupowy Startup City Zabrze jest po raz trzeci partnerem konkursu. Nagrodami w konkursie są pilotaże w kilku szpitalach publicznych w Polsce. Rekrutacja prowadzona będzie do 23 czerwca br. Więcej na www.mcsc.pl 

Przez startup rozumiemy młodą firmę technologiczną, której model biznesowy opiera się o produkt/usługę budowane w oparciu o innowację technologiczną/organizacyjną/produktową/inną na rynku w zakresie software (oprogramowania) / rzeczy fizycznych (hardware), które mają cechę skalowalności (można produkt/usługę wytwarzaną np. w Zabrzu udostępniać klientom z innych krajów, czy też na cały świat z wykorzystaniem internetu dla projektów z zakresu software czy też globalnych kanałów dystrybucji w przypadku hardware).

Statystyki zabrzańskich spotkań startupowych MedTech Meetup:

  • 32 spotkania MedTech Meetup;
  • 1829 uczestników z Polski;
  • 109 prelegentek i prelegentów z Polski i zagranicy;
  • 101 prezentacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również