Wiadomości z Zabrza

Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu

  • Dodano: 2020-04-15 08:45, aktualizacja: 2020-04-15 08:49

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu otrzymała wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”. 


Jury nagrodziło zespół bibliotekarzy z Zabrza za przedsięwzięcia mające na celu promowanie literatury i czytelnictwa, podkreślając dużą różnorodność oraz ich profesjonalną oprawę. Warto wspomnieć, że wyróżnienie w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa” nasza zabrzańska biblioteka otrzymała drugi rok z rzędu.

MBP w Zabrzu tym razem doceniono m.in. za projekty: „Książka na piątkę, znakomity początek”, „Kryminalne zagadki Śląska”, „To lubię. Bibliotekarze dzielą się pasjami”oraz „Made in Japan: tak daleko tak blisko”.

W swoich działaniach zawsze staramy się, aby nasza oferta była bogata i różnorodna - komentuje Tomasz Iwasiów, dyrektor MBP w Zabrzu. - Działania organizowane w roku 2019 miały na celu wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę oraz promującego czytelnictwo. W swojej działalności staraliśmy się dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, współpraca z placówkami oświatowymi, przedszkolami, szkołami i uczelniami pozwoliła nam poznać i zaspakajać potrzeby czytelnicze dzieci i młodzieży, szczególną uwagę przykładaliśmy do pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi oraz z różnego typu dysfunkcjami - dopowiada dyrektor.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Bogdan

    Korespondencyjnie głosowali

  • Mieszkaniec

    Przecież biblioteki są nieczynne - i kto brał udział w głosowaniu - na pewno nie mieszkańcy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.