Wiadomości z Zabrza

Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu

  • Dodano: 2020-04-15 08:45, aktualizacja: 2020-04-15 08:49

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu otrzymała wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”. 


Jury nagrodziło zespół bibliotekarzy z Zabrza za przedsięwzięcia mające na celu promowanie literatury i czytelnictwa, podkreślając dużą różnorodność oraz ich profesjonalną oprawę. Warto wspomnieć, że wyróżnienie w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa” nasza zabrzańska biblioteka otrzymała drugi rok z rzędu.

MBP w Zabrzu tym razem doceniono m.in. za projekty: „Książka na piątkę, znakomity początek”, „Kryminalne zagadki Śląska”, „To lubię. Bibliotekarze dzielą się pasjami”oraz „Made in Japan: tak daleko tak blisko”.

W swoich działaniach zawsze staramy się, aby nasza oferta była bogata i różnorodna - komentuje Tomasz Iwasiów, dyrektor MBP w Zabrzu. - Działania organizowane w roku 2019 miały na celu wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę oraz promującego czytelnictwo. W swojej działalności staraliśmy się dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, współpraca z placówkami oświatowymi, przedszkolami, szkołami i uczelniami pozwoliła nam poznać i zaspakajać potrzeby czytelnicze dzieci i młodzieży, szczególną uwagę przykładaliśmy do pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi oraz z różnego typu dysfunkcjami - dopowiada dyrektor.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Bogdan

    Korespondencyjnie głosowali

  • Mieszkaniec

    Przecież biblioteki są nieczynne - i kto brał udział w głosowaniu - na pewno nie mieszkańcy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.