Wiadomości z Zabrza

Wkrótce wystartuje Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta"! [PROGRAM]

  • Dodano: 2023-12-04 13:15

Już od środy 6 grudnia zabrzański Plac Wolności stanie się sercem przedświątecznych zakupów. W Mikołajki wystartuje tegoroczna edycja tradycyjnego Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego "Idą Święta". W programie wiele atrakcji!

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie na Placu Wolności!

W magicznym okresie przed świętami Bożego Narodzenia wolne chwile znów będziemy mogli spędzać na tradycyjnym Zabrzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym „Idą Święta”. Jarmark rozpocznie się już w środę 6 grudnia i potrwa do 22 grudnia. Na Placu Wolności na mieszkańców miasta czekać będą kramiki ze świątecznymi ozdobami, rękodziełem artystycznym, bożonarodzeniowymi smakołykami, grzańcem, piernikami, swojskimi ciastami i kuchnią regionalną. 

Jarmark będzie otwarty codziennie w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00
  • w piątki i soboty: 10.00-19.00
  • w niedziele: 13.00-19.00

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy – program wydarzeń

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także czas na rodzinne spotkania, wspólne śpiewanie kolęd i delektowanie się magicznym klimatem świąt Bożego Narodzenia. W programie wydarzenia zaplanowano również świąteczne koncerty, konkursy, animacje dla dzieci i występy.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy zostanie oficjalnie rozpoczęty w środę 6 grudnia o godz. 14:00. Tego dnia od godz. 14:00 na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z zabrzańskich szkół, a następnie wszyscy uczestnicy zaśpiewają wspólnie "Ho, ho, ho". O godz. 16:15 z ul. Dworcowej wyruszy wesoła Parada Świętego Mikołaja, a po jej zakończeniu (o godz. 17:00) uroczyście rozświetlona zostanie miejska choinka na Placu Wolności. Tego dnia odbędzie się również oficjalne otwarcie miejskiego lodowiska MOSiR Zabrze znajdującego się na skwerze przy ul. Powstańców Śląskich.

Kolejne magiczne chwile czekają nas w weekend 16 i 17 grudnia, kiedy to na Placu Wolności odbędzie się Koncert Świąteczny z Radiem Silesia. W programie znajdą się animacje dla dzieci, występy artystów Radia Silesia oraz koncert zespołu Ziemia Suska.

W środę 20 grudnia Plac Wolności zamieni się w bajowe miejsce podczas Imprezy Świątecznej z Paradą Renifera Rudolfa. Na scenie zaprezentują się uczniowie Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Zabrzu, a dzieciaki będą mogły wziąć udział w świątecznej zabawie z pluszakami. O godz. 16:00 renifer Rudolf wyruszy z ul. Dworcowej na Plac Wolności ze swoją paradą, a następnie z mieszkańcami spotka się prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, która przekaże mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Na zakończenie odbędzie się spektakl „Śnieżna Baśń”.

Dodatkowo na uczestników czekają liczne atrakcje, takie jak anielskie animacje na szczudłach, bańki mydlane, żywe choinki dla mieszkańców, konkursy z nagrodami oraz wiele niespodzianek. 

Wkrótce wystartuje Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta"! [PROGRAM]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również