Wiadomości z Zabrza

Wkrótce ruszą półkolonie edukacyjno-zawodowe "Lato w Zabrzu"

  • Dodano: 2022-07-14 07:30, aktualizacja: 2022-07-14 07:33

W ramach projektu pn. „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, Miasto Zabrze organizuje półkolonie edukacyjno-zawodowe „Lato w Zabrzu”. Dzieci uczestniczące w półkoloniach będą się bawić, zwiedzać Zabrze i poznawać zawody.

Półkolonie "Lato w Zabrzu"

Półkolonie, które proponuje zabrzański Urząd Miasta, to przykład na to, że nawet zostając w trakcie wakacji w mieście nie musimy się nudzić. Dzieci, które wezmą w nich udział z pewnością spędzać czas ciekawie i aktywnie. W programie znajdą się m.in. wycieczki do atrakcyjnych miejsc, poznawanie zawodów w miejscu ich realnego wykonywania w warunkach zbliżonych do wykonywania ich na co dzień, a także nauka przedsiębiorczości.

Dzieci uczestniczące w półkoloniach przy okazji poznawania wybranego zawodu, będą zarabiały pieniądze. Za zarobione pieniądze będą mogły kupować w sklepiku wybrane towary. Będą mogły również zaoszczędzić te pieniądze i na koniec turnusu zakupić jakiś bardziej wartościowy towar ze sklepiku. Nie zabraknie też zajęć sportowo-ruchowych, gier i zabaw integracyjnych oraz spacerów i zajęć na świeżym powietrzu.

Półkolonie edukacyjno-zawodowe dla dzieci z Zabrza, które koordynuje Centrum Rozwoju Rodziny, rozpoczną się 18 lipca. Wtedy wystartuje pierwszy turnus, który potrwa do 29 lipca. Drugi potrwa od 1 do 12 sierpnia

Informacje: Centrum Rozwoju Rodziny: +48 32 630-32-32 oraz crr@crr.miastozabrze.pl

Wkrótce ruszą półkolonie edukacyjno-zawodowe "Lato w Zabrzu"

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.