Wiadomości z Zabrza

Wandale kopali w zaparkowane samochody. Interweniował policjant po służbie

  • Dodano: 2022-06-22 07:30, aktualizacja: 2022-06-22 07:37

Policjantem jest się zawsze. Pokazał to mundurowy z Komisariatu I Policji w Zabrzu, który niedaleko swojego domu zauważył dwóch wandali, którzy niszczyli zaparkowane samochody. Policjant nie wahając się, zainterweniował.

Niszczyli samochody, zauważył to policjant po służbie

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 23.00 na ulicy Garibaldiego. Policjant, będąc po służbie, zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy kopali w zaparkowane samochodach. Stróż prawa postanowił interweniować. Ruszył w kierunku mężczyzn i przedstawił się jako policjant. Wtedy ich agresja skierowała się wobec niego. Mężczyźni zaatakowali policjanta, kopiąc go i uderzając pięściami, po czym zaczęli uciekać. Mundurowy nie odpuścił i ruszył za nim w pościg, który zakończył się na ulicy Tarnopolskiej. Tam mężczyźni zostali zatrzymani przez goniącego ich policjanta oraz przybyły na miejsce patrol mundurowych będących w służbie.

Okazało się, że zatrzymani to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 19 lat. Oboje odpowiedzą za czynną napaść na funkcjonariusza Policji oraz zniszczenie mienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.