Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu wręczono awanse nauczycielskie

  • Dodano: 2019-08-29 10:00

W auli Szkoły Podstawowej nr 36 im. Juliana Tuwima w Zabrzu, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Tytuł otrzymało 23 nauczycieli kontraktowych, którzy przeszli pozytywnie postępowanie egzaminacyjne oraz odbyli ponad 2-letni staż. Wszyscy pedagodzy uroczyście ślubowali: rzetelnie pełnić powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej oraz kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych oraz poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i wkład w rozwój zabrzańskiej oświaty, jestem przekonana, że znakomicie wykorzystacie drzemiącą w Was energię i wiedzę. Cieszę się z Waszych sukcesów, bo Wasze osiągnięcia to także sukcesy miasta. U progu nowego roku szkolnego życzę Wam dużo radości i satysfakcji z wyzwań, które podejmujecie - powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W uroczystości, obok prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, udział wzięli także m.in.: naczelnik Wydziału Oświaty Ewa Wolnica oraz przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Zabrze Sebastian Markisch.

O oprawę artystyczną zadbały wokalistki Jadzia Lazar oraz Michalina Kukla prowadzone przez Katarzynę Kupiec.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.