Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu trwa Forum Biomasy

  • Dodano: 2022-03-25 08:00, aktualizacja: 2022-03-25 08:11

W Hotelu Diament rozpoczęło się wczoraj dwudniowe XI Forum Biomasy, Pelletu i RDF w Ciepłownictwie i Energetyce. Organizatorem wydarzenia jest zespół powermeetings.eu wraz z gospodarzem honorowym – firmą Fortum Power & Heat Polska. Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

XI Forum Biomasy, Pelletu i RDF w Ciepłownictwie i Energetyce

Gości powitali: zastępca prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba, Arkadiusz Kosiel – prezes zarządu Fortum Silesia oraz Agata Bucko-Serafin – śląski wojewódzki inspektor ochrony środowiska. Wystąpienie inauguracyjne otwierające obrady Forum wygłosił zdalnie Ireneusz Zyska – sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii z Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Jak co roku dwudniowe Forum stwarza doskonałą okazję do spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych relacji biznesowych z najważniejszymi przedstawicielami branży biomasy, biopaliw i pelletu. To miejsce ważnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów.

- To nie przypadek, że Forum Biomasy odbywa się właśnie w Zabrzu. To miasto, w którym swoją siedzibę ma najnowocześniejsza w Europie elektrociepłownia. Ważnym zadaniem samorządu jest zapewnienie mieszkańcom ekologicznych warunków życia. Dla Zabrza priorytetem jest czystość powietrza. Pomagamy naszym mieszkańcom w finansowaniu inwestycji ekologicznych i odnawialnych źródeł energii. Patrząc na działania, które podejmuje miasto oraz na Państwa wysiłki, mam wrażenie, że doganiamy właśnie inne europejskie państwa, które postawiły na ekologię dziesiątki lat temu – podkreśla zastępca prezydenta Zabrza Katarzyna Dzióba.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również