Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu pojawiły się… bobry?

  • Dodano: 2018-03-08 21:45, aktualizacja: 2018-03-11 20:51

Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny te fascynujące stworzenia pojawiły się w naszym mieście. Zdjęcia internautów nie kłamią!

Bobry w Zabrzu pojawiają się okresowo, były na pewno w 2015, pisali o tym m.in. w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej. Tym razem zaobserwowano je w okolicy stawów makoszowskich. Jest sporo ściętych drzew i ślady łap (dobrze widoczne na śniegu i przy brzegach, gdzie jest błoto).

Nie jest znana ich liczba, ale zapewne spotkamy tam kilka osobników. Nie radzimy ich niepokoić, bo raz, że to zwierzęta objęte częściową ochroną, dwa… bywają niebezpieczne.

Przypominamy, że tylko niewielki procent tych zwierząt odpowiada za jakiekolwiek szkody gospodarcze, a gdy te już się pojawią… odpowiada za nie, wg litery prawa, Skarb Państwa. Pojawienie się takowych najlepiej zgłaszać Straży Miejskiej, podobnie jak sytuacje, gdy napotka się rannego gryzonia (ich wrogami są m.in. wałęsające się psy).

Zdjęcia poczynań tych pracowitych zwierząt można zobaczyć m.in. w facebookowej grupie „Zabrze wczoraj, dziś, jutro”. Niebawem powinny się pojawić i u nas.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.