Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu odbył się X Memoriał im. Zygfryda Tobolewskiego [FOTO]

  • Dodano: 2023-05-16 08:30, aktualizacja: 2023-05-16 08:46

Za nami kolejna już edycja turnieju piłki ręcznej młodzików młodszych i chłopców – "X Memoriał im. Zygfryda Tobolewskiego".

X Memoriał im. Zygfryda Tobolewskiego

W sobotę 13 maja na parkiecie zabrzańskiej hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” spotkały się drużyny m.in.: MKS Wieluń, UMKS PMOS Chrzanów, MKS Pałac Młodzieży Tarnów, UKS Fabryka Handballu Zawiercie oraz gospodarz turnieju SPR ,,POGOŃ 1945” Zabrze. Patronat honorowy nad imprezą tradycyjnie objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Celem turnieju jest popularyzacja i rozwój piłki ręcznej oraz promowanie miasta.

– Chcemy zachęcać mieszkańców Zabrza do uprawiania sportu, ale też do kulturalnego kibicowania zgodnie z zasada „fair play”. Naszym celem jest promowanie aktywnego uprawiania różnych dziedzin sportu również poza zajęciami szkolnymi, propagowanie idei „Przez sport do zdrowia”, a także włączenie się w firmowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki akcję "STOP zwolnieniom z WF-u" – komentują organizatorzy imprezy.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Pogoń 1945” Zabrze funkcjonuje w naszym mieście od ośmiu lat i jest organizacją społeczną realizującą zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz rekreacji. W tym celu stowarzyszenie organizuje zespoły ćwiczebne, drużyny, grupy itp.; organizuje także szkolenia sportowe w postaci kursów, treningów oraz innych zajęć; organizuje zawody i imprezy sportowe, bierze również udział w zawodach i imprezach organizowanych przez powołane do tego organizacje; propaguje wśród społeczeństwa i mieszkańców Zabrza, a w szczególności mieszkańców dzielnicy Zaborze, wychowanie fizyczne sport i rekreację oraz prowadzi pracę wychowawczą wśród swych członków; zapewnia też odpowiednie warunki do uprawiania wychowania fizycznego i sportu. Do klubu należy ok. 220 osób. Na co dzień są to uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu im. Janusza Kusocińskiego. 

Zygfryd Tobolewski – znakomity bramkarz, trener i nauczyciel. Wielka postać śląskiej piłki ręcznej. Jako bramkarz kilkakrotnie sięgnął po Mistrzostwo Polski z zabrzańską Pogonią. Po zakończeniu kariery zajął się trenowaniem młodzieży, uczył także w szkole. Udany sportowy start zawdzięcza mu wielu młodych zabrzan.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również