Wiadomości z Zabrza

W weekend policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących hulajnogami

  • Dodano: 2022-03-28 14:45

Coraz więcej osób, które kierują hulajnogami elektrycznymi, pojawia się na naszych drogach. Dlatego w miniony weekend policjanci zabrzańskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców hulajnóg elektrycznych, a także przyglądali się przestrzeganiu przez nich przepisów drogowych.

Badanie stanu trzeźwości kierowców hulajnóg elektrycznych

Policjanci zabrzańskiej drogówki przypominają, że osoba poruszająca się hulajnogą elektryczną nie jest traktowana jak pieszy i powinna przestrzegać przepisów ruchu drogowego przewidzianych dla kierujących elektrycznymi hulajnogami. Często zdarza się, że hulajnogą jedzie kilka osób lub przewożone są dzieci, osoby niepełnoletnie nie mają kasku ochronnego i elementów odbijających światło, a na przejściach dla pieszych kierujący hulajnogą nie schodzą z pojazdu, do czego są zobowiązani. Dość często, zwłaszcza w weekendy, funkcjonariusze zatrzymują osoby, które w stanie nietrzeźwym kierują e-hulajnogą. W ten weekend zabrzańscy policjanci zatrzymali, aż trzech nietrzeźwych użytkowników elektrycznych hulajnóg. Byli to mężczyźni w wieku od 22 do 26 lat, a każdy z nich miał znacznie ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie również każdy z nich będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 2500 złotych.

Liczba wypadków drogowych z udziałem kierowców e-hulajnóg rośnie z roku na rok, dlatego zabrzańscy policjanci planują organizować kolejne działania prewencyjne.

- Jeszcze raz przypominamy, że z e-hulajnóg mogą korzystać tylko osoby trzeźwe. Korzystanie z tego środka transportu osobistego po spożyciu alkoholu jest niedopuszczalne, ponieważ zagraża zarówno samemu kierowcy, jak i otaczającym go osobom - przypominają policjanci.

Komentarze (1)    dodaj »

  • adolfh stadtstadium

    zawsze mnie to zastanawiało czy w policji pracują sami nie dorozwinięci, że trzeba im organizować dzień trzeźwości, dzień pieszego, dzień martwego i dzień szukania Jacka Wieczorka, bo policjant nie potrafi na raz ogarnąć wszystkich swoich obowiązków?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również