Wiadomości z Zabrza

W styczniu odbędzie się charytatywny VI Zabrzański Bieg Orkiestrowy - "Bieg dla WOŚP"

  • Dodano: 2021-11-25 13:00

Na początku przyszłego roku w Zabrzu odbędzie się „Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Ma on na celu propagowanie akcji „Policz się z cukrzycą” i wiedzy na temat cukrzycy. Zapisać się można już dziś.

Zabrzański Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 stycznia 2022 roku odbędzie się VI Zabrzański Bieg Orkiestrowy - "Bieg dla WOŚP". Ma on na celu propagowanie autorskiego programu Fundacji WOŚP „Policz się z cukrzycą” oraz Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Zebrane podczas biegu pieniądze posłużą na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Na bieg zapraszają Sztab WOŚP Zabrze oraz Bieg Pluszaka działający przy Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił".

Bieg charytatywny w Zabrzu

Bieg będzie odbywał się na dwóch dystansach: 6 i 3 km, oraz nordic walking. Uczestnicy zobowiązani są wpłacić opłatę startową w kwocie 35 zł lub więcej do dnia 15 stycznia 2022 oraz 50 zł lub więcej w dniu zawodów. Nie ma limitu wieku uczestników.

Pakiety startowe będzie można odbierać w sobotę 29 stycznia 2022 w godzinach 10:30-12:45 w biurze zawodów przy Szkole Podstawowej nr 15 przy ulicy Czołgistów 1.

Zapisać się można już dziś poprzez formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

W ubiegłorocznej edycji "Biegu dla WOŚP" w Zabrzu udział wzięło blisko 300 osób. Uczestnicy rywalizowali w Parku im. Powstańców Śląskich w wyznaczonych pętlach, które przebiegali raz lub dwa, w zależności od wybranego dystansu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.