Wiadomości z Zabrza

VIII Międzynarodowe Dni Osób Niepełnosprawnych i Wolontariatu

  • Dodano: 2018-12-07 09:15

W Zabrzu trwają VIII Międzynarodowe Dni Osób Niepełnosprawnych i Wolontariatu. W zabrzańskim Multikinie odbyła się wczoraj Międzynarodowa Konferencja pn. "Kompleksowe działania na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych i ich rodzin".

Na dziś (7 grudnia)  zaplanowano "Dzień Wolontariatu", w trakcie którego rozstrzygnięty zostanie konkurs „Wolontariusz Roku”. W tym dniu będzie też można wziąć udział w kiermaszu prac świątecznych.

Konferencję zainaugurował zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski. Wzięli w niej udział przedstawiciele ośrodków pracujących na co dzień na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu oraz Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Wśród uczestników są też nauczyciele, psychologowie, rehabilitanci oraz osoby niepełnosprawne.

Z wykładami wystąpili m.in. Alfred Hang - były koordynator ds. osób niepełnosprawnych Miasta Essen, Giulia Guglielmetti - psycholog Powiatowego Ośrodka Zdrowia w Teento, Izabela Mężyk – dydaktyk na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach czy Teresa Paradowska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również