Wiadomości z Zabrza

Uczą bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

  • Dodano: 2020-01-14 10:30

Okres ferii to nie tylko czas zimowego relaksu dla dzieci i młodzieży, ale również czas intensywnych spotkań policjantów z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

Zabrzańscy mundurowi odwiedzają placówki, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci w okresie zimowych ferii. Policjanci rozmawiają z dziećmi o najczęstszych i najpoważniejszych zagrożeniach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Trwa cykl spotkań profilaktycznych w ramach działań „Bezpieczne ferie 2020”. Przedsięwzięcie kierowane jest nie tylko do dzieci i młodzieży uczestniczącej w miejskich półkoloniach i zajęciach rekreacyjno-sportowych organizowanych w okresie ferii zimowych, ale dla wszystkich dzieci naszego miasta. Mundurowi z zabrzańskiego garnizonu prowadzą z dziećmi pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii. Policjanci rozmawiają z dziećmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz omawiają sposoby unikania zagrożeń, a także informują jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. W akcje zaangażowani są policyjni profilaktycy oraz dzielnicowi. Dzisiaj mundurowi odwiedzili szkoły podstawowe nr 17 i 22. Prelekcje w ramach działań „Bezpieczne ferie 2020” prowadzone będą do zakończenia zimowych ferii w Zabrzu. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, które po zimowym wypoczynku całe i zdrowe wrócą do szkół i przedszkoli.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.