Wiadomości z Zabrza

Uciekał przed policją, bo miał zakaz prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2020-02-26 09:15

W sobotę wieczorem policjanci z drogówki oraz z trzeciego komisariatu zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Przyczyną ucieczki był zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i złamanie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat więzienia


W sobotę po 20.00 na ulicy Cmentarnej policjanci zabrzańskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po chwili kierowca zatrzymał się i porzucił swój pojazd

Mężczyzna uciekał dalej na piechotę, mając nadzieję, że ukryje się gdzieś wśród kamienic Zandki. W tym czasie na miejsce zdarzenia jechali już policjanci z trójki, aby udzielić wsparcia kolegom z drogówki. Tak też się stało. Po krótkim pościgu patrol interwencyjny z trzeciego komisariatu zatrzymał mężczyznę. Jak się okazało, kierujący volkswagenem 25-letni mieszkaniec Gliwic nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a dodatkowo do czerwca tego roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 25-latek został zatrzymany a policjanci z komisariatu III przedstawili mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i złamania  zakazu sądowego. Podejrzany przyznał się do winy. Grozi mu za to do 5 lat więzienia oraz przedłużenie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.  

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.