Wiadomości z Zabrza

Trwają działania "Bezpieczny weekend"

  • Dodano: 2018-08-31 10:00

Przed nami ostatni wakacyjny weekend , co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Jak co roku policjanci w całym kraju czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych.

Mundurowi kontrolować będą m.in. stan trzeźwości kierujących, prędkość oraz stan techniczny pojazdów, Działania potrwają od piątku od godz. 6.00 do poniedziałku do godz. 6.00. Wszystkim podróżującym życzymy bezpiecznego powrotu do domu.

Od piątku 31 sierpnia na drogach w całym kraju mundurowi prowadzą działania „Bezpieczny weekend”. Więcej policyjnych patroli będzie można spotkać m.in. na drogach krajowych, a także wjazdowych i wyjazdowych z miast. Funkcjonariusze czuwają nad przestrzeganiem przepisów, sprawdzają trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci podróżują zgodnie z przepisami. W razie konieczności upłynniają ruch.

Celem działań prowadzonych od 31 sierpnia do 3 września br. jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących zabrzańscy policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Ci, którzy jeżdżą brawurowo, powinni pamiętać, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym traci się prawo jazdy. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo a także bezpieczeństwo innych na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, kultury na drodze, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się więc, że możemy prowadzić samochód. Zadbajmy też o nasz samochód, uzupełnijmy płyny, sprawdźmy światła, ciśnienie w kołach. Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego, przewidując niektóre sytuacje, zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, róbmy przerwy na odpoczynek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również