Wiadomości z Zabrza

Trądzik różowaty - poznaj kompleksowe rozwiązanie

  • Dodano: 2018-07-16 11:30

Masz już dość trądziku różowatego? Odnosisz wrażenie, że próbowałeś już wszystkiego, ale bez większych efektów. Sprawdź jaka dieta na trądzik różowaty będzie najlepsza oraz jakie środki pielęgnacji skóry pomogą Ci uporać się z nim szybko i skutecznie.

Przyczyny i objawy trądziku różowatego

Trądzik różowawy (łac. acne rosacea) jest chorobą dermatologiczną, która dotyka ludzi po 25. roku życia. Przyczyn trądziku różowatego upatruje się w zaburzeniach naczynkowych skóry oraz nadmiernym wytwarzaniem sebum. Często mylony jest z trądzikiem pospolitym, który dotyczy nastolatków, na skutek przemian hormonalnych.

Objawy trądziku różowatego są niejednolite, lecz dominującym symptomem jest wystąpienie rumienia, który utrzymuje się na twarzy dłużej niż 10 minut. Występuje on na środku twarzy – nosie, czole, brodzie i na policzkach. Rumień powoduje uczucie gorąca i naciągnięcia skóry. Objawom może towarzyszyć pieczenie i świąd skóry.

Więcej: https://acnerose.pl/tradzik-rozowaty/

Fazy trądziku różowatego

Przebieg tej choroby skórnej można podzielić na kilka faz. W pierwszej z nieodpowiednio pielęgnowanego rumienia, powstają pajączki. Z czasem rumień nasila się i utrzymuje coraz dłużej, aż w końcu się utrwala.  W kolejnych fazach trądziku powstają drobne krostki i guzki. Dochodzi wtedy do lekkiego obrzęku twarzy. Niekiedy mogą wystąpić dolegliwości oczu, takie ja: zapalenie spojówek, uczucie piasku pod powiekami lub nadwrażliwość na światło. Z czasem trądzik różowaty powoduje powstanie większych, ropnych wykwitów. Mogą one spowodować deformację twarzy. Niemniej jednak jest to bardzo rzadko spotykana faza trądziku różowatego. 

Nieodpowiednia dieta oraz wystawianie twarzy na słońce może zaostrzyć stany zapalne na twarzy. Innymi czynnikami, na które warto uważać jest kontakt z chlorowaną wodą, duży wysiłek fizyczny, ale także stres.

Dieta na trądzik różowaty

Podczas walki z trądzikiem należy zwrócić uwagę na dietę. Jest to bardzo istotny element, który może spowodować złagodzenie lub zaostrzenie objawów trądziku. Dlatego unikaj w swojej diecie:

  • alkoholu,
  • ostrych potraw,
  • soli,
  • mocnej kawy i herbaty,
  • przetworzonej żywności,
  • cukru.

Jadłospis bogaty w takie składniki jak cynk, witaminy z grupy B, witamina A oraz błonnik ułatwi leczenie trądziku różowatego. Upewnij się, że w Twoja dieta jest bogata w takie składniki jak:

  • ryby,
  • owoce morza,
  • drób,
  • warzywa (polecane zielone i korzenne: marchew, brokuły, szpinak, sałaty, papryka),
  • owoce (unikaj słodkich tj. banany, winogrona, jabłka),
  • jajka,
  • orzechy,
  • kasze.

Krem na trądzik różowaty

Oczywiście zdrowa dieta powinna być poparta pielęgnacją. Wtedy będziesz miał pewność, że działasz kompleksowo, walcząc o zdrowo prezentującą się cerę. Kosmetyki na trądzik różowaty są ogólnodostępne w drogeriach oraz aptekach. Stając przed wyborem odpowiedniego specyfiku zwróć uwagę na jego skład na etykietce. Wszystko to, co naturalne jest dobre, dlatego najbardziej przyjazny dla Twojej skóry będzie specyfik o takim właśnie składzie. Znakomicie sprawdzają się na trądzik różowaty kosmetyki botaniczne, które nie zawierają w sobie substancji konserwujących.

Unikaj kosmetyków, które mają zapach, ponieważ zawarte w nich olejki eteryczne zaostrzają objawy trądziku różowatego. Co istotne krem nie powinien zatykać porów,  by skóra mogła się oczyszczać i nie powstawały stany zapalne.

Czytaj też: Czy Krem na trądzik różowaty może pomóc?

Dermokosmetyki Acnerose

Bardzo często zalecanymi przez dermatologów kremem na leczenie trądziku różowatego, jest Acnerose Krem na Dzień. Jego formuła posiada wyżej wymienione zalety produktów na tą przypadłość, ale także wiele innych dobroczynnych właściwości. Specyfik działa wielopłaszczyznowo, ponieważ zwalcza rumień i zaczerwienienia, to dodatkowo dogłębnie oczyszcza skórę od wewnątrz.

Rezultaty stosowania kremu na dzień Acnerose są zadziwiające! Cera ulega zmatowieniu, gruczoły łojowe zaczynają prawidłowo funkcjonować a ph skóry zostaje zneutralizowane. Jest to środek, który idealnie sprawdza się w niwelowaniu niedoskonałości i regeneracji obszarów dotkniętych chorobom. Dodatkowym atutem jest fakt, że dobrze sprawdza się jako baza pod make-up.

Więcej o zestawie na stronie acnerose.pl

Skład kremu na dzień Acnerose

Jego formuła optymalnie zwalcza i zapobiega trądzikowi różowatemu, dlatego przyjrzyjmy się mu dokładniej:

  • bisabolol: substancja czynna, o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Skutecznie pielęgnuje skórę, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia,
  • ekstrakt z lukrecji: naturalny komponent, bogaty w flawonoidy, saponin i kwasy organiczne. Jego działanie przynosi ukojenie oraz nawilżenie skóry. Co ważne działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo oraz ogranicza wydzielanie sebum,
  • olej z glistnika: substancja aktywna, która łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Dodatkowo oczyszcza skórę z niedoskonałości i zapobiega alergiom,
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego: doskonale uelastycznia i wzmacnia naczynia krwionośne. Niweluje zaczerwienienia, obrzęki, stany zapalne i regeneruje podrażnione miejsca,
  • standaryzowany ekstrakt z liści herbaty zielonej: bogate źródło witamin z grupy B, witaminy K, C, P, soli mineralnych oraz garbniki i alkaloidów. Ich obecność w kremie sprawia, że rany szybciej się goją, płaszcz ochronny skóry jest wzmocniony a nadczynność gruczołów łojowych zostaje wyhamowana. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i kojąco,
  • ekstrakt z kasztanowca: nawilża i wygładza skórę, ale także wzmacnia ją i zwiększa jej elastyczność. Co więcej przyspiesza gojenie się ran i wyprysków.

Warto jednak dodać, że dla zwiększenia i przyspieszenia efektów warto stosować go z innymi kosmetykami marki Acnerose. W zestawie znajduje się płyn oczyszczający, krem na dzień, krem na rano oraz pasta na noc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.