Wiadomości z Zabrza

Szczepienia przeciw COVID-19 na zabrzańskim stadionie

  • Dodano: 2021-07-30 12:45

Dzisiaj, 30 lipca, na Stadionie Arena Zabrze osoby zainteresowane szczepieniem przeciw COVID-19 mogą zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson bezpłatnie i bez rejestracji.

Szczepienia przeciw COVID-19 na Stadionie im Ernesta Pohla

Tylko dzisiaj, przy okazji meczu Górnika Zabrze z Lechem Poznań, na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu w godzinach 18:00-21:00 będzie można przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. Punkt szczepień będzie zlokalizowany przy kasie nr 1. Na miejscu każdemu zostanie wydrukowany Europejski Certyfikat COVID-19 potwierdzający pełne szczepienie.

Spotkanie Górnika Zabrze z Lechem Poznań rozpocznie się o godzinie 20:30.

Jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson

Preparat firmy Johnson&Johnson podawany jest w jednej dawce, która wystarcza, aby pacjent po szczepieniu uzyskał odporność na COVID-19, podobną jak po dwóch dawkach preparatów innych firm.

20 kwietnia Europejska Agencja Leków opublikowała obszerny raport dotyczący szczepionki firmy Johnson&Johnson. W posiedzeniach specjalnej grupy EMA dedykowanej COVID-19 brali udział także specjaliści z Polski. Ogólne korzyści płynące z przyjęcia szczepionki firmy Janssen w zapobieganiu COVID-19 przewyższają jakiekolwiek ryzyko stosowania.

Na miejsce szczepienia należy zabrać ze sobą maseczkę ochronną, długopis i dokument potwierdzający tożsamość. W punkcie szczepień będą dostępne wymagane druki, które na miejscu należy wypisać – kwestionariusz szczepienia i formularz RODO.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.