Wiadomości z Zabrza

Surowa kara dla 34-letniego oszusta. Podawał się za adwokata

  • Dodano: 2021-11-29 08:15, aktualizacja: 2021-11-29 08:33

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabrzańskiej komendy sporządzili akt oskarżenia przeciwko pseudoadwokatowi, który oszukiwał swoich klientów. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę pozbawienie wolności za oszustwa, gdzie podawał się za prawnika, dlatego tym razem będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Łącznie podejrzany w tej sprawie oszukał pokrzywdzonych na kwotę blisko 17 tysięcy złotych.

34-letni pseudoadwokat zatrzymany

Podejrzany w tej sprawie 34-letni mężczyzna swoją przestępczą działalność rozpoczął zaraz po opuszczeniu zakładu karnego na początku 2020 roku, gdzie odbywał karę pozbawienie wolności za oszustwa. Na różnych portalach społecznościowych oferował swoje usługi jako doradca prawny. Swoim klientom sugerował, że ma odpowiednie wykształcenie oraz wiedzę a rzeczywiście jej nie posiadał. Za swoje usługi pobierał opłaty od 100 do 5000 złotych. W trakcie swojej działalności na zmianę posługiwał się dwoma nazwiskami.

Zebrane w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 18 zarzutów dotyczących oszustw. Łączne starty spowodowane jego przestępczą działalnością wyniosły blisko 17 tysięcy złotych. Za ten czyn przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na recydywę, podejrzanego może czekać surowsza kara.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również