Wiadomości z Zabrza

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50km/h

  • Dodano: 2020-03-06 09:30

Zabrzańscy policjanci drogówki podczas działań „Bezpieczne przejście” zatrzymali do kontroli toyotę, której kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym.

Mieszkanka Bytomia otrzymała mandat, jej konto zasiliło 10 punktów karnych, a dodatkowo straciła też prawo jazdy na 3 miesiące. Kilka godzin później podobny los spotkał 51-letniego mieszkańca Zabrza, który również przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h kierując swoim fiatem.

Policjanci ruchu drogowego podczas akcji "bezpieczne przejście" prowadzą działania głównie w terenie zabudowanym. Kontrolują pojazdy, których kierowcy lekceważą przepisy ruchu drogowego i wykonują niebezpieczne manewry. 

W czwartek podczas prowadzonych działań, policjanci, jadąc nieoznakowanym radiowozem na ulicy Goduli w Zabrzu, zarejestrowali samochód marki Toyota, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Wykonany pomiar prędkości wskazał 103 km/h.  W związku z popełnionym wykroczeniem 39-letnia kierująca otrzymała mandat karny w wysokości 400 złotych, jej konto zasiliło również 10 punktów karnych, oraz straciła swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Kilka godzin później na tej samej ulicy zatrzymali 51-letniego kierowcę fiata, który również przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h kierując swoim fiatem. Kierowca fiata także otrzymał mandat w wysokości 400 złotych, 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.   

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • SirS

    Akcja bezpieczne przejście a oni na Goduli krążą gdzie na całej długości nie ma ani jednego przejścia dla pieszych, chyba że chodzi im o białe myszki z lasu... paranoja. To na pewno nie ma nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa.

  • Antoni

    Przejścia dla pieszych? paranoja tak można nazwać , pomijając drogi !!!!! miały być ukończone w 2019 roku i do tej pory pracują , nie wiem czym się zajmują Rządzący tym miastem chyba tylko liczeniem pieniędzy,,Bardzo dobrze ktoś opisał ten jeden z wielu problemów lecz są jeszcze inne zaraz opiszę jakie...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.