Wiadomości z Zabrza

Spotkanie "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej" z udziałem Michała Rusinka

  • Dodano: 2021-10-26 07:45, aktualizacja: 2021-10-26 07:59

W minioną niedzielę 24 października, w Ośrodku Działań Artystycznych (Scena Kameralna, Park Hutniczy 11) odbyło się spotkanie pt. "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej" z udziałem Michała Rusinka. Jego uczestnicy mogli poczuć przedsmak tego, co organizatorzy przygotowali w ramach IV Literackiej Konferencji Naukowej "Przed i po. Wisława Szymborska", która zainaugurowana została w naszym mieście dzisiaj.

Michał Rusinek przybliżył postać wybitnej polskiej poetki, odkrywając zarówno fakty dotyczące jej, jako twórcy, jak i jej, jako "pani z sąsiedztwa" – zwyczajnie niezwyczajnej.

Wisława Szymborska we wspomnieniach Michała Rusinka

Michał Rusinek sekretarzem Wisławy Szymborskiej był przez piętnaście lat. Na co dzień pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, jest tłumaczem z języka angielskiego, pisuje książki dla dzieci i dla dorosłych, jest również autorem tekstów wielu piosenek. Bohater niedzielnego spotkania nie ukrywał, że Jego życie bardzo zmieniło się dzięki spotkaniu Szymborskiej, a Jej osobowość zdecydowanie wpłynęła na Jego drogę zawodową. Szymborska w Jego wspomnieniach jawiła się jako osoba niezwykle skromna, życzliwa, ale też wycofana i potrzebująca ciszy i spokoju, by tworzyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.