Wiadomości z Zabrza

Rozpoczęły się roboty rozbiórkowe mostu w ciągu ulicy Trębackiej

  • Dodano: 2024-07-10 09:00

Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu informuje, że rozpoczęły się już roboty przy inwestycji pn.: „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 1: Most w ciągu ul. Trębackiej nad rzeką Bytomką”.

Trwają prace rozbiórkowe starego obiektu

Na czas budowy zostało wykonane przejście dla pieszych przez rzekę Bytomkę połączone z istniejącymi chodnikami, zlokalizowanymi w ciągu ul. Trębackiej.

- Przypominamy, że objazd dla kierowców został wytyczony najkrótszą alternatywną trasą – tj. ulicami: Bytomską w Zabrzu, Stara Cynkownia w Bytomiu oraz Piastowską i Wolności w Rudzie Śląskiej. Zmianie ulegnie również przebieg linii autobusowej nr 39 w obu kierunkach - czytamy na stronie zabrzańskiego magistratu.

Prace, zgodnie z harmonogramem, potrwają około 5 miesięcy. Kierujących pojazdami prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie odcinka drogi objętego robotami oraz stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

Prace prowadzone będą przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Spółka z o.o. Przebudowa mostu nad rzeką Bytomką kosztowała będzie 4 mln 351 tys. 896,38 zł, przy czym Miasto Zabrze pozyskało na ten cel ponad 3 miliony zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również