Wiadomości z Zabrza

Raper Arkadio inspirował młodzież podczas Zabrzańskich Dni Profilaktyki

  • Dodano: 2024-04-17 09:00, aktualizacja: 2024-04-17 12:13

Nie wiesz do kogo i nie wiesz jak. Wołasz o pomoc, a szlaku brak. Nie ma prostych odpowiedzi – to jest fakt. Może spróbuj zawołać: „Boże, pokaż mi szlak!” – to jeden z wersów utworu Arkadia, polskiego rapera, który wybrzmiał wczoraj ze sceny Kina Roma. Kilka jego piosenek wysłuchała młodzież w ramach Zabrzańskich Dni Profilaktyki, które tradycyjnie odbywają się w naszym mieście co roku wiosną. Podczas wydarzenia Arek „Arkadio” Zbozień podzielił się również swoją osobistą historią, chcąc w ten sposób nakłonić słuchaczy do pozytywnych zmian w ich życiu i ostrzec przed zagrożeniami, z którymi mogą się spotkać.

Zabrzańskie Dni Profilaktyki

Arkadio to ceniony freestylowiec i mówca, który przekazuje swoje przesłanie poprzez muzykę i inspirujące spotkania. Z tekstów jego utworów wypływają refleksje nad życiem, pasjami i pragnieniami, które go kształtowały. Swoje niełatwe doświadczenia przekuł w źródło inspiracji i dziś dzieli się nimi z młodzieżą na różnego rodzaju spotkaniach profilaktycznych.

Organizatorem Zabrzańskich Dni Profilaktyki jest fundacja "Młodzi na Progu". To istotna inicjatywa propagująca wśród uczniów zabrzańskich szkół życie bez nałogów oraz uświadamiająca negatywne skutki uzależnień. W br. fundacja otrzymała od Miasta Zabrze tzw. mały grant w dziedzinie profilaktyki w kwocie 22 tys. złotych, który pozwolił na organizację kolejnej edycji Zabrzańskich Dni Profilaktyki oraz warsztatów psychologiczno-profilaktycznych w kilku zabrzańskich szkołach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również