Wiadomości z Zabrza

Przed nami XXVI Zabrzańskie Targi Edukacyjne "Szkolne Prezentacje 2024"

  • Dodano: 2024-04-03 13:00

W hali widowiskowo-sportowej ”Pogoń” już jutro, 4 kwietnia, odbędą się XXVI Zabrzańskie Targi Edukacyjne „Szkolne Prezentacje’2024” pod honorowym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. To szansa dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek, a także wymagania, jakie spełniać muszą kandydaci.

XXVI Zabrzańskie Targi Edukacyjne "Szkolne Prezentacje’2024" - szansa dla przyszłych czniów

Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi ok. 2 tys. uczniów zabrzańskich szkół podstawowych. Tradycyjnie odbędą się w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406.

Targi mają za zadanie umożliwienie uczniom zapoznanie się w jednym miejscu i w tym samym czasie z jak najpełniejszą ofertą publicznych i niepublicznych szkół średnich, stworzenie młodzieży możliwości osobistego kontaktu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i przedstawicieli pracodawców w celu zorientowania się w późniejszych szansach na rynku pracy, umożliwienie zabrzańskim publicznym szkołom średnim oraz szkołom wyższym prezentacji swoich osiągnięć, oferowanych kierunków i typów kształcenia, a także przedstawienia w sposób bezpośredni zainteresowanym uczniom klas ósmych szkół podstawowych i szkół średnich informacji o życiu szkoły, o jej specyfice i warunkach przyjmowania kandydatów.

Wzorem lat ubiegłych zwiedzanie ekspozycji odbywać będzie się w zorganizowanych grupach i pod opieką nauczycieli w godz. 9.00 – 14.00.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia są:

  • Miasto Zabrze,
  • Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu
  • oraz Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również