Wiadomości z Zabrza

Profilaktyczne spotkania policjantów z uczniami

  • Dodano: 2023-09-11 09:30

Wraz z powrotem dzieci i młodzieży do szkół rozpoczęły się regularne wizyty profilaktyczne policjantów w szkołach. Uczniowie Zespołu Szkół Przedszkolnych nr 9 spotkali się z profilaktykiem z zabrzańskiej komendy. Mundurowy przeprowadził prelekcje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwa. Policyjny profilaktyk poruszył również temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Profilaktyka z zabrzańskimi policjantami

Tematem policyjnych prelekcji  była odpowiedzialność prawna nieletnich. Uczniowie poznali wybrane przepisy najważniejszego aktu prawnego regulującego kwestie prawne dotyczące nieletnich - ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Mowa była o czynach karalnych i przejawach demoralizacji, karach i środkach karnych przewidzianych przez ustawę, ale także o wybranych przepisach prawa, które młode osoby często naruszają, nie mając do końca świadomości konsekwencji swoich zachowań.

Mundurowi poruszyli problematykę przemocy i agresji szkolnej i rówieśniczej – również w aspekcie negatywnych zachowań występujących w internecie. Policyjny profilaktyk poruszył również temat bezpieczeństwa w internecie, kontakcie z osobami obcymi oraz zasad poruszania się po drogach.

- Mamy ogromną nadzieję, że przekazana wiedza pomoże dzieciakom być bezpiecznymi zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym - przekazują policjanci.

Kolejne spotkania profilaktyczne zabrzańskich policjantów wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również